Новини

КНП "Центральна міська лікарня" Кропивницької міської ради"

04.04.2024 09:48

Попередження та зменшення вживання тютюнових виробів.

Закон України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".

Стаття 13. Обмеження щодо реалізації (продажу), куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння

Реалізація (продаж) тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння особам, які не досягли 18 років, а також реалізація (продаж) тютюнових виробів в одиничних пачках, що містять менше 20 сигарет, сигарил або цигарок, чи поштучно (крім сигар) забороняються.

Забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів:

- у ліфтах і таксофонах;
- у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
- у приміщеннях та на території навчальних закладів;
- у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
- у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
- у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
- у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;
- у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
- у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

  • Більше інформації

    - у приміщеннях гуртожитків;
    - на дитячих майданчиках;
    - у місцях загального користування житлових будинків;
    - у підземних переходах;
    - у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі;
    - на вокзалах та станціях;
    - на зупинках громадського транспорту.

    Забороняється куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів в аеропортах, крім спеціально відведених для цього місць.

    У місцях та закладах, в яких куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено, розміщується наочна інформація, що складається з графічного знака про заборону куріння і тексту такого змісту: "Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!".

27.03.2024 09:21

Хочете, аби медичний сервіс в Україні був якіснішим і зручнішим?

Хочете, аби медичний сервіс в Україні був якіснішим і зручнішим? Розкажіть нам про свій досвід взаємодії з системою охорони здоров‘я.

Міністерство охорони здоров'я України спільно з Проектом USAID "Підтримка реформи охорони здоров'я" запускають всеукраїнське опитування "Голос пацієнтів", аби дізнатися, як ви сприймаєте і ставитесь до змін в українській медицині.

Будь ласка, приділіть їй декілька хвилин. Від ваших відповідей залежить те, якою буде система охорони здоровʼя України у майбутньому.

Дякуємо!

08.03.2024 08:03

Вітаємо з Міжнародним жіночим днем!

11.02.2024 17:45

Онкологія ЛОР-органів.

Онкологія ЛОР-органів включає в себе діагностику та лікування ракових захворювань, що можуть виникати в органах голови та шиї, з якими працює лікар отоларинголог. Це охоплює різні структури, такі як вуха, ніс, горло, головний мозок, глотка, язик, лімфатичні вузли та інші.
Симптоми раку ЛОР-органів можуть варіювати в залежності від конкретного типу та місця захворювання. Однак існують загальні ознаки, які можуть вказувати на можливість наявності раку в області голови та шиї. Важливо пам'ятати, що ці симптоми можуть бути зумовлені іншими захворюваннями, і тільки лікар може встановити діагноз. Ось деякі загальні симптоми раку ЛОР-органів:
- Зміни в голосі: Постійні зміни в голосі, такі як хрипота або зміна тону, можуть бути ознакою раку гортані чи голосових зв'язок.
- Біль у горлі або у вухах: Біль або дискомфорт у горлі або вухах може вказувати на наявність раку в цих областях.
- Виразки або язви: Постійні виразки або язви в ротовій порожнині, на язиці або в інших ЛОР-органах можуть бути ознакою раку.

  • Більше інформації

    - Постійний кашель або блювота крові: Це може вказувати на наявність раку легенів, гортані або інших близьких органів.

    - Спадання ваги без видимих причин: Рак може викликати втрату апетиту та неврівноваженість ваги.

    - Набряк або маса в шиї: Збільшення розміру лімфатичних вузлів в шиї може бути ознакою прогресуєючого раку.

    - Труднощі з диханням або глотанням: Рак в горлі чи в інших ЛОР-органах може викликати проблеми з диханням або глотанням.

    - Постійне заложення носа або кровотеча: Це може бути ознакою проблем в носових порожнинах або придаткових пазухах.

    Якщо у вас є будь-які з цих симптомів, важливо якнайшвидше звернутися до лікаря для детального обстеження та діагностики. Тільки професійний медичний огляд може визначити причину симптомів і встановити правильний діагноз.

    Чекаємо на вас в поліклініці КНП «ЦМЛ КМР»!

11.02.2024 10:54

Рання діагностика раку простати.

Рання діагностика раку простати важлива для успішного лікування цієї хвороби. Основні методи ранньої діагностики включають:
- PSA-тест: PSA (антиген специфічний для простати) - це білок, який виробляється простатою. Вимірювання рівня PSA в крові дозволяє виявити можливі аномалії, такі як ріст простати або наявність ракових клітин. Важливо враховувати, що підвищений рівень PSA не завжди означає наявність раку, і може бути зумовлений іншими причинами.
- Дослідження прямої кишки (ДПК): Це фізичне обстеження лікарем, під час якого він проводить дослідження простати через пряму кишку, щоб виявити будь-які аномалії, такі як ущільнення чи величина простати.
- Біопсія простати: Якщо результати PSA-тесту або ДПК вказують на можливість раку, лікар може рекомендувати біопсію простати. Під час цієї процедури забирають невеликі зразки тканини з простати для подальшого вивчення під мікроскопом і визначення наявності ракових клітин.
- Комп'ютерна томографія (КТ): КТ-сканування може допомогти визначити розмір та поширення ракових клітин за межі простати.

  • Більше інформації

    Регулярні медичні обстеження та консультації з лікарем є ключем до ранньої діагностики раку простати. Якщо у вас є фактори ризику або симптоми, обговоріть це з лікарем, щоб визначити найкращий план обстеження та виявлення можливих проблем.

    Чекаємо на вас в поліклініці КНП «ЦМЛ КМР»!

10.02.2024 11:07

Безбар’єрність та доступність!

Спілкування – важлива умова для повноцінно та комфортного існування людини в суспільстві. Порушення комунікації стає причиною появи багатьох бар`єрів, з якими людина змушена стикатися в своєму повсякденному житті. Такі порушення нерідко є наслідками перенесених травм та захворювань.

Перенесені черепно-мозкові, мінно-вибухові травми, інсульт, нейроінфекції, стрес – є основними причинами виникнення порушення мовлення в дорослому віці. Заїкання, порушення артикуляції, ковтання, дихання, сприймання та/або продукування мовлення; труднощі з читанням, письмом та обчисленням; порушення функції голосу та багато іншого, що стосується комунікації, входить до компетенції спеціалістів з мовлення – логопедів.

Варто зауважити, що наслідки мінно-вибухових травм (МВТ), черепно-мозкових травм (ЧМТ) та стресу можуть бути відтермінованими в часі, тобто проявлятися не одразу. Проте кожен, хто переніс вищевказані травми, має бути оглянутий спеціалістом (логопедом) та проінформований про вірогідність виникнення проблем з мовленням.
Ні в якому разі не можна відкладати візит до спеціаліста, якщо помітили хоча б незначні труднощі з мовленням (читанням або письмом і т.д.).

  • Більше інформації

    В КНП «Центральна міська лікарня» Кропивницької міської ради» працюють два логопеди загально-лікарняного персоналу, які надають кваліфіковану стаціонарну та амбулаторну допомогу з профілактики та корекції порушень мовлення:

    - Макєєнко Олена Миколаївна, логопед вищої категорії, - прийом пацієнтів в стаціонарах № 1 (м. Кропивницький, вул. Святослава Хороброго, 3а) та №2 (м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 45/35).

    - Рудяк Яна Віталіївна, логопед, - прийом пацієнтів в стаціонарі № 1 (м. Кропивницький, вул. Святослава Хороброго, 3а) та в поліклініці (м. Кропивницький, вул. Кропивницького, 22).

    Важливо пам`ятати, що своєчасне звернення до спеціаліста та відповідальне ставлення до свого здоров`я та своїх рідних і близьких - є найважливішою передумовою для профілактики та/або подолання мовленнєвих порушень.

    Піклуйтесь про себе та будьте здорові!

09.02.2024 08:32

Фіброгастродуоденоскопія в онкології.

Фіброгастродуоденоскопія (ФГДС) — це медичне обстеження, яке використовує тонку гнучку трубку з вбудованою камерою та світлодіодом для огляду стінок стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки. Цей метод дозволяє лікарю оцінити стан слизової оболонки, виявити різні патології, такі як виразки, запальні процеси, аномалії кровообігу та інші структурні аномалії.
У зв'язку з питанням про фіброгастродуоденоскопію та онкологію, важливо відзначити, що це дослідження може грати важливу роль у виявленні раку шлунка та дванадцятипалої кишки. Рак шлунка - це злоякісна форма, яка може розвиватися в будь-якій частині шлунка. Онкологічні захворювання шлунка можуть бути агресивними, тому раннє виявлення і лікування грає вирішальну роль в подальшому прогнозі.
ФГДС може бути використана для відбору біопсій (взяття зразків тканини для лабораторних досліджень) та проведення інших діагностичних процедур для визначення характеру патології. Лікарі можуть виявляти ознаки раку, такі як виразки, несправжні поліпи, або зміни в товщині стінок шлунка.

  • Більше інформації

    Важливо розуміти, що фіброгастродуоденоскопія — це лише один із методів діагностики раку, і інші обстеження, такі як комп'ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія, тестування на онкомаркери, також можуть бути призначені лікарем для повного обсягу оцінки стану хворого.

    Хочемо нагадати, що пацієнтам віком від 50 років, за наявності електронного направлення, фіброгастродуоденоскопія проводиться безкоштовно.

    Чекаємо на вас в поліклініці КНП «ЦМЛ КМР»!

08.02.2024 15:03

ПРОФІЛАКТИКА РАКУ: ЧОМУ РЕГУЛЯРНИЙ ОГЛЯД У ГІНЕКОЛОГА МОЖЕ ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ.

КНП «ЦМЛ КМР» проводить інформаційно-роз’яснювальну компанію до Всесвітнього дня боротьби проти раку в період з 4 по 11 лютого.
ПРОФІЛАКТИКА РАКУ: ЧОМУ РЕГУЛЯРНИЙ ОГЛЯД У ГІНЕКОЛОГА МОЖЕ ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ.
Кожні дві хвилини у світі від раку шийки матки помирає одна жінка. В Україні рівень захворюваності на цей вид раку є одним із найвищих серед європейських країн. Проте, кажуть лікарі, вберегти своє здоров’я і життя насправді не важко. І першим кроком у цьому є регулярний огляд в гінеколога.
Чому регулярний огляд у гінеколога є важливим для жіночого здоров’я і як правильно його пройти, щоб не пропустити хворобу на початкових стадіях?
В Україні протягом останніх років на рак шийки матки хворіють 18-20 жінок на сто тисяч, щороку виявляють тисячі нових хворих. Шість українських жінок щодня помирають від цієї недуги. Водночас, в таких європейських країнах, як Великобританія, Італія, Нідерланди, хворіють 2-3 жінки на сто тисяч. Дорівнятись до європейських країн насправді не складно – варто лише проходити регулярні огляди та уникати факторів ризику, що сприяють розвитку захворювання.

  • Більше інформації

    В Україні 20-30% жінок, у яких виявляють рак шийки матки, вже мають 3-4 стадію захворювання. Це запущена форма раку, вилікувати яку практично неможливо. 15% з цих жінок не проживають і року з моменту встановлення діагнозу.

    Хороша новина в тому, що рак шийки матки легко виявити на початковій стадії, коли виліковність становить 95-100%. Якщо пропустити цю стадію, то шанси на одужання знижуються в геометричній прогресії. Підступність раку шийки матки в тому, що на початкових стадіях захворювання немає жодних специфічних ознак.

    Профілактика раку шийки матки.

    Рак шийки матки – єдиний вид онкозахворювання, що можна попередити. Існує два рівні профілактики: первинна та вторинна. Первинна стосується дівчат-підлітків, які не живуть статевим життям. Перш за все, наголошують у Medicover, огляд має бути регулярним – щороку. Під час візиту жінки до гінеколога, лікар має розпитати про її життя та здоров’я, аби виявити, чи є фактори ризику.

    Також лікар повинен обов’язково взяти мазок зі шийки матки на цитологію та оглянути її під мікроскопом – зробити кольпоскопію. Це алгоритм, якого лікар має дотримуватись завжди.

    Мікроскоп дає нам велике збільшення клітин епітелію, і ми можемо побачити патологічні ділянки. Якщо під час кольпоскопії у лікаря виникають підозри, тоді він повинен зробити прицільну біопсію тієї ділянки, що дозволить встановити точний діагноз і визначити ступінь дисплазії.

    Запрошуємо жінок відвідати лікаря гінеколога в нашому закладі. 

24.01.2024 11:43

Відділення стоматологічної допомоги.

Шановні кропивничани!

Повідомляємо, що після структурних змін, КНП" Територіальне стоматологічне об'єднання" Кропивницької міської ради" реорганізовано у відділення стоматологічної допомоги дорослим у складі КНП "Центральна міська лікарня Кропивницької міської ради".

Відділення здійснює всі види стоматологічних послуг, а кваліфікований медичний персонал з увагою та професіоналізмом готовий надати вам необхідну стоматологічну допомогу.

У відділенні надається безкоштовна стоматологічна допомога учасникам бойових дій, воїнам ЗСУ , інвалідам війни та особам прирівненим до них.

Ми продовжуємо роботу по виконанню програми Кропивницької міської ради з пільгового зубопротезування для визначених пільгових категорій населення.

Чеекаємо на вас щодня з 7.30 до 19.30, та в суботу з 8.00 до 12.30, за нашою звичною адресою: м.Кропивницький, вул. Шевченка, 36. (напроти кафе "Смачні традиції")

Ваша посмішка- наша турбота!

Разом до Перемоги!

16.01.2024 21:10

Ти Як?

Важливою ланкою у забезпеченні комплексного підходу до психічного благополуччя пацієнтів є взаємодія між психологами лікарні та всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти Як?». Їхні навички та професійний досвід є невід'ємною частиною системи охорони здоров'я. Однією з ключових переваг являється можливість ефективно поєднувати традиційний метод лікування з інноваційними підходами, створювати повноцінну систему, спрямовану на забезпечення всебічного підходу до збереження та відновлення психічного здоров'я населення.
В КНП «Центральна міська лікарня» Кропивницької міської ради» працюють три психологи загально-лікарняного персоналу, які надають психологічну стаціонарну та амбулаторну допомогу всім пацієнтам, в тому числі внутрішньо переміщеним особам, військовослужбовцям та членам їх сімей:
- Гладка Ірина Євгенівна – прийом пацієнтів в стаціонарі №1 (м. Кропивницький, вул. Святослава Хороброго, 3а);
- Соболь Людмила Миколаївна - прийом пацієнтів в стаціонарі №2 (м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 45/35);
- Шишелюк Галина Вікторівна - прийом пацієнтів в поліклініці (м. Кропивницький, вул. Кропивницького, 22).
В свою чергу з метою запобігання кількості психічних захворювань, лікарі відділень закладу пройшли курс “Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням Керівництва mhGAP”. Тому пацієнти з легкими формами психічних захворювань можуть отримати допомогу у лікарів за адресами на базі стаціонару №1, №2 та поліклініки.

25.12.2023 06:47

З Різдвом Христовим!

Нехай у це свято серце наповниться теплотою, а віра в нашу перемогу дарує впевненість у майбутньому.
Чарівні миті Різдва хай сповнюють радістю та створюють незабутні враження.
Христос народився!
Славімо Його!

06.12.2023 19:16

До уваги мешканців та гостей міста!

В зв'язку з погіршенням погодних умов, різким зниженням температури повітря, на базі приймальних відділень стаціонарів №1 та №2, а також в приміщенні поліклініки Комунального некомерційного підприємства "Центральна міська лікарня" Кропивницького міської ради" розташовані пункти обігріву, а саме за адресами:
- м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 45/35; 
- м. Кропивницький, вул. Святослава Хороброго, 3а; 
- м. Кропивницький, вул. Кропивницького, 22.
В пункті обігріву мешканці та гості міста можуть зігрітися в мороз, випити напої - каву або чай зі смаколиками.
В разі необхідності отримати першу медичну допомогу та під час повітряної тривоги пройти в укриття.

06.12.2023 20:16

З Днем Збройних сил України

6 грудня 2023 року колектив КНП «Центральна міська лікарня» Кропивницької міської ради» в особі генерального директора Олександра Артюха, завідувачів відділень, лікарів та профспілкового комітету привітали з Днем Збройних сил України військових, які перебувають на лікуванні в закладі.
З побажаннями міцного здоров’я, відваги, життєвих сил та віри в Перемогу.
Воїни ЗСУ, пацієнти закладу, залишились з гарним настроєм та були вдячні за турботу та увагу, яка дуже необхідна в лікувальному процесі.
Низький уклін військовим, які захищають державу.
Героям Слава!

05.12.2023 08:59

Щасливі діти - це майбутнє України

З нагоди свята Святого Миколая профспілковий комітет колективу КНП «Центральна міська лікарня «Кропивницької міської ради» зробив подарунок дітям працівників медичного закладу – похід на виставу в Академічний обласний театр ляльок м. Кропивницький.

Малеча з батьками відвідала 3 грудня 2023 року виставу «Срібні зірки для Святого Миколая».

Дякуємо творчому колективу Академічного обласного театру ляльок за гарний настрій та море вражень. Щасливі діти - це майбутнє України.

08.11.2023 08:31

1547 - Гаряча лінія

В Україні за телефонним номером 1547 цілодобово та безкоштовно діє Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
За телефоном 1547 звертаються з питань звернень та повідомлень про/або від осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або про загрозу вчинення такого насильства.

Якщо людина опинилась у складних обставинах, спричинених насильством в сім’ї чи його реальною загрозою, якщо стала жертвою торгівлі людьми та прагне повернутися до нормального життя, якщо представники влади не реагують на Ваші звернення за допомогою, або якщо Вам стало відомо про такі випадки – за телефонним номером 1547 цілодобово фахівці готові надати психологічну підтримку, консультацію та зареєструвати відповідне звернення до державних органів.

Якщо у Ваших відносинах з близькими (оточуючими) присутній моральний тиск, примус, маніпуляції, образи чи приниження, що свідчить про ознаки домашнього насильства, або Вам стало відомо про факти торгівлі людьми – Ви можете повідомити про це скориставшись телефонним номером 1547.

Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність), що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення зазначених діянь у таких формах насильства:

Фізичне насильство – ляпаси , стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру;

Сексуальне насильство – включає будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності;

Психологічне насильство – словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи;

Економічне насильство – умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру. У разі доведення факту домашнього насильства, постраждала особа має право вимагати від кривдника відповідної матеріальної компенсації.

Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

18.10.2023 08:31

Попередній запис

Маємо гарні новини для пацієнтів!

Відтепер доступна нова зручна функція - онлайн-запис до лікаря.

Проєкт успішно запущено разом з медичним інформаційним сервісом Health 24.

Використовуючи вебсайт КНП "Центральна міська лікарня" Кропивницької міської ради" чи портал Health 24, кожен пацієнт може записатися до лікаря САМОСТІЙНО всього у кілька кроків:
1. переходь за посиланням https://centralcityclinic.com.ua/#services-1 чи https://h24.ua/organizacia/8438-knp-cml-kmr/doctors
2. обирай лікаря
3. займай вільний час та день
4. реєструйся на порталі та записуйся до лікаря будь-де!

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ! Підставою для надання послуг є електронне направлення від лікаря ПМД, з яким укладено декларацію, або лікуючого лікаря.

САМОЗВЕРНЕННЯ можливе лише до лікаря акушер-гінеколога, лікаря-гінеколога дитячого та підліткового віку, лікаря-психіатра, лікаря-психіатра дитячого, лікаря-психіатра підліткового, лікаря-нарколога, лікаря-стоматолога, а також до лікаря, у якого пацієнт із хронічним захворюванням перебуває під медичним наглядом та самозвернення у невідкладному стані.

08.09.2023 13:47

Анкета опитування

Хочете, щоби цифрові медичні сервіси в Україні були сучасними, якісними та зручними? Розкажіть нам — яким ви бачите майбутній електронний кабінет пацієнта і яких саме функцій очікуєте найбільше.

Міністерство охорони здоров‘я України спільно з Проектом USAID “Підтримка реформи охорони здоров‘я” запускають всеукраїнське опитування пацієнтів, щоби дізнатися, що для вас найважливіше в електронних сервісах в охороні здоров‘я та зрозуміти ваші очікування.

Анкета опитування — за посиланням нижче.

Будь ласка, приділіть їй декілька хвилин.
Ваші відповіді допоможуть електронній медицині в Україні стати кращою.
Дякуємо!

06.09.2023 09:23

Дія.Освіта

В Україні запустили оновлену платформу Дія.Освіта – новий формат для навчання новим навичкам і професіям.

Класна ініціатива для тих, хто хоче почати все з нуля, але не знає як. Або для тих, хто хоче прожити кілька життів одночасно. А ще для тих, хто сумнівається в собі та хоче стати сильнішим. Платформа – повністю безкоштовна і пропонує навчатися у форматі освітніх серіалів. Тобто ніяких нудних курсів. Просто дивимось серіальчик і вчимося. А потім – отримуємо сертифікат і почуваємо себе впевнено на новій роботі. Ще там є симулятори – це щоб зануритись у будь-яку професію. 

24.08.2023 09:00

З Днем Незалежності, Україно!

Українці,з Днем Незалежності всіх нас!Віримо в нашу перемогу, в наших воїнів, в силу нашого духу!Нехай наша батьківщина цвіте і розвивається.Ми українці - і пишаємося цим!

27.07.2023 11:15

27 липня - День медичного працівника!

Вітаємо з Днем медичного працівника!
Бажаємо не тільки дбати про здоров'я оточуючих, а й берегти своє.
Нехай довге життя обдарує Вас щасливими моментами та приємними спогадами, розумінням і вдячністю людей.
Успіхів у Вашій справі та гарного настрою.

10.07.2023 18:15

Автошкола для осіб з інвалідністю.

Інформаційна довідка про автошколи для осіб з інвалідністю.

Якщо ви хочете отримати нові навички і брати від життя максимум – приходьте навчатися в Автошколи для осіб з інвалідністю. Тут потурбувались про доступність навчання для всіх.

В Автошколах для осіб з інвалідністю ви можете отримати послуги з вивчення теорії та здобути практичні навички водіння автомобіля; скласти теоретичний та практичний іспити – після чого отримати посвідчення водія. А за потреби, перенавчитися / отримати навички керування автомобілем з ручним керуванням.

Це унікальні школи, які реалізовані МВС України в рамках ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів». Вони покликані створити рівні можливості для кожного, хто бажає навчитися керувати автомобілем – надаючи цілісну та якісну державну послугу.

Переваги:
- сертифіковані та спеціально розроблені навчальні програми, адаптовані до потреб осіб з інвалідністю;
- сертифіковані та сучасні учбові автомобілі з ручним керуванням;
- навчання і складання іспитів в інклюзивних приміщеннях;
- досвідчені викладачі, які зрозуміють та допоможуть;
- можливість індивідуального навчання за зручним графіком.

В Автошколах знайдуть підхід до кожного, щоб ви могли отримати якісні та доступні послуги. Якщо ви не можете приїжджати на очні заняття – є можливість вчитися онлайн. А на практичні заняття вам таки доведеться приїхати, але за вашим бажанням графік може бути гнучким.

  • Більше інформації

    Ми надаємо можливість навчатися як індивідуально, так і у складі змішаних інклюзивних груп, які об’єднують як осіб з інвалідністю, так і без інвалідності. Усього на навчання майбутніх водіїв з інвалідністю виділяють 11 тижнів з яких 4 тижні йде теорія та 7 – практика. В одній групі буде не більше ніж 30 осіб.

    До речі, за вашим бажанням ви можете призупинити ваше навчання і продовжити його пізніше з того місця, де ви закінчили. Щоб стати слухачем Автошколи для осіб з інвалідністю – не потрібно нічого особливого. Як і в будь-яку автошколу ви просто подаєте заявку та медичні документи.

    4 етапи для вступу в Автошколу:

    - пройдіть медико-соціальну комісію та отримайте довідку про причину та групу інвалідності;

    - пройдіть медичний огляд та отримайте довідку про можливість керувати Т/С;

    - виберіть Автошколу для теоретичної та практичної підготовки;

    - подайте до навчального закладу необхідний пакет документів: заяву на ім’я директора автошколи; копію паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство чи спеціальний статус; копію одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від його прийняття; медичну довідку, кольорову фотографію 3,5 х 4,5 см.

    Автошколи для осіб з інвалідністю працюють і приймають охочих у п’яти регіонах України (Київська область, Львівська область, Хмельницька область, Кіровоградська область, Дніпропетровська область).

    Записуйтесь на навчання й отримуйте послуги з водіння зручно та доступно за адресами:

    Національна академія внутрішніх справ. Київська область, с. Віта-Поштова (Навчально-науковий інститут №1). Тел: (067) 503-56-18; (096) 508-15-68

    Харківський національний університет внутрішніх справ. Хмельницька область, м. Кам'янець-Подільський, вул. Лесі Українки, 14- а. Тел.: (067)968-08-28;
    (063) 969-04-33

    Донецький державний університет внутрішніх справ. Кіровоградська область,
    м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 1. Тел.: 096 082 49 21;
    (097) 517-88-82; (066) 857-00-47

    Львівський державний університет внутрішніх справ. Львівська область,
    м. Львів, вул. М. Кривоноса, 1. Тел.: (032)261-57-01; (067) 407-42-88;
    (067) 924-04-24

    Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. Дніпропетровська область, м. Дніпро, проспект Гагаріна, 26. тел.: (067) 636-97-40.

04.07.2023 09:05

Заклад забезпечений резервною електроенергією в повному обсязі.

КНП "Центральна міська лікарня Кропивницької міської ради" - забезпечений резервною електроенергією в повному обсязі.

Генератор живлення потужністю на 100 кВт ми отримали від Польсько-Швейцарської торгової палати, Фундації Міжнародний Рух Літаючих Рюкзачків / Flying Bag, Фундації Форум.

Сьогодні він вже підключений та готовий до роботи.

Крім того лікарня отримала дизинфікуючі засоби від Ротарі Клубу Варшави.

За словами генерального директора Олександра Артюха, ця допомога є безцінною, адже дає можливість на 100% забезпечити працівників нашої лікарні безперебійною роботою для надання якісних медичних послуг пацієнтам.

Організацією всього технічного процесу (від оформлення документів до постачання генератора та дезинфікуючих засобів) займалася заступник голови Фортечної районної у місті Кропивницькому ради Ірина Жарова, за сприяння Кіровоградської ОВА. А з польської сторони координувала весь організаційний процес Кіра Сухобойченко.

Потужна командна робота дала можливість забезпечити найбільшу стратегічну лікарню міста резервним електроживленням для безперебійної роботи у разі повного блекауту.

30.06.2023 10:13

Ти як?

Всеукраїнська програма ментального здоров'я.

09.06.2023 10:13

Порядок відновлення документів.

Порядок відновлення документів, що підтверджують право власності на нерухоме майно.

У рамках проєкту «Сприяння правосуддю перехідного періоду та захист прав внутрішньо переміщених осіб та людей, що постраждали від збройного конфлікту», що реалізується за підтримки Європейського Союзу та Норвезької ради у справах біженців (NRC), Благодійним фондом «Право на захист» розроблено інструкцію щодо порядку відновлення документів, що підтверджують право власності на нерухоме майно.

Ознайомившись з матеріалом, Ви дізнаєтеся:

- що таке нерухоме майно, речові права на яке підлягають державній реєстрації;
- як відновити втрачений документ, що підтверджує право власності на нерухомість, виданий після 1 січня 2013 року;
- як отримати довідку з державного реєстру онлайн;
- як у судовому порядку відновити втрачений документ, що підтверджує право власності на нерухомість.

  • Більше інформації


07.06.2023 15:00

Чим займається уповноважений Верховної Ради України з прав людини?

22.05.2023 15:00

Мінна безпека.

Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати.

Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї».

Не беріть в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі - це можуть бути замасковані вибухові пристрої. Поясніть це дитині.

Заборонено:
- наближатися до вибухонебезпечного предмета;
- пересувати його або брати до рук;
- розбирати, кидати, бити по ньому;
- розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
- приносити вибухонебезпечний предмет додому.

Про усі подібні знахідки повідомляйте рятувальників (тел. 101) або національну поліцію (тел. 102).

  • Більше інформації


19.05.2023 08:37

Тиждень безпеки дорожнього руху.

В рамках проведення 7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху у період з 15.05. по 20.05.2023р за участю майора управління патрульної поліції в Кіровоградській області Григор'євим Д.Ф. проведена санітарно-просвітницька робота з питань профілактики дорожньо-транспортного травматизму та правил дорожнього руху.

Дякуємо за співпрацю Управлінню патрульної поліції в Кіровоградській області.

  • Більше інформації


12.05.2023 09:40

З Міжнародним днем медичної сестри!

Вітаємо і бажаємо, щоб подаровані турбота, увага, добре слово, посмішка, милосердя, чуйність, розуміння та допомога повернулися сторицею.

Нехай енергія вдячності людей, благородство життєвої справи акумулюються і втіляться у щастя, успіх, удачу, любов! 

  • Більше інформації


01.05.2023 12:40

Портал вакансій для медичних працівників.

Минулого року МОЗ на своєму сайті запустило розділ «Портал вакансій для медичних працівників» – аби допомогти кожному медику, хто потребує роботи, знайти вакансію, що йому підходить.

Упродовж перших місяців було розміщено понад тисячу вакансій з різних регіонів країни, 20% яких наразі успішно закриті. Такі приклади ми наводили неодноразово. Наприклад, про хірурга та анестезіолога із Запорізької та Донецької областей, які працевлаштувалися в Таращанській лікарні на Київщині.

Станом на зараз для медичних фахівців на сайті подано близько 200 активних вакансій, і їхня кількість змінюється щодня.

Портал вакансій медичних працівників є простим та зручним у користуванні. Кандидати можуть ознайомитися з усіма можливими опціями працевлаштування, додатковими перевагами та можливостями. А саме:

- Щоб знайти вакансії у бажаному регіоні, медик може скористатися фільтром за областю, вказавши необхідну у полі «Область».

- Заклади охорони здоров’я можна відфільтрувати за формою власності та обрати з-поміж державних, комунальних, приватних тощо.

- Вакансії можна фільтрувати і за посадою. Для цього слід вибрати необхідну посаду з випадного списку. Фільтр автоматично їх відсортує за запитом та видасть усі відповідні.

- В описі вакансії міститься вся необхідна інформація, включно з вимогами до кандидата, розміром заробітної плати та додатковими перевагами.

  • Більше інформації

    «Через війну тисячі українських медиків стали внутрішньо переміщеними особами. З огляду на нове місце проживання, нові життєві обставини через портал вакансій якраз можна вибрати пропозиції, що підходять. І не потрібно переглядати загальні сайти з пошуку роботи, достатньо цього спеціалізованого розділу. Крім того, вакансії подають заклади охорони здоров’я будь-якої форми власності звідусіль. У вакансії описані посадові обов’язки, кваліфікаційні вимоги, умови оплати праці та інші додаткові переваги (службове житло, проїзд, соціальний пакет…)», – говорить заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

    МОЗ запрошує тих, хто шукає роботу, користуватися цим порталом та закликає роботодавців активно розміщувати вакансії, адже так разом зможемо посилити медичну систему в боротьбі проти ворога!

13.04.2023 12:40

Надмірне споживання штучних харчових барвників – потенційний ризик для здоров’я.

В період Великодніх свят та поминальних днів ми спостерігаємо, як блискучі відтінки синього, червоного, зеленого, жовтого та фіолетового перетворюють крашанки та паски на справжні витвори мистецтва. Але за барвистою привабливістю цих страв не забуваймо про їх безпечність. Адже останнім часом зростає занепокоєння щодо потенційних ризиків для здоров’я від споживання штучних харчових барвників.

На відміну від натуральних харчових барвників, які виготовляються з овочів, фруктів і спецій, штучні (також відомі як синтетичні) отримують з нафти. Барвники додають до харчових продуктів з різних причин, у тому числі для компенсації втрати кольору через вплив світла, повітря та температури, а також для корекції та посилення кольорів і створення привабливого вигляду страв.

Барвники випускаються в порошках, гранулах, рідинах і легко розчиняються у воді. Вони часто містяться у випічці, напоях і молочних продуктах.

Окрім цього замість барвників часто використовують лаки - це нерозчинні у воді форми барвників, які ідеально підходять для харчових продуктів з високим вмістом жирів і олій, зокрема цукерок, гумок, сумішей для тортів тощо.

  • Більше інформації

    Водночас у магазинах можна придбати різноманітні натуральні харчові барвники рослинного походження. Деякі з цих харчових барвників виготовляються з таких інгредієнтів, як сік червоної редьки, екстракт спіруліни та екстракт куркуми. Тож зовсім не обов’язково на Великдень фарбувати яйця промисловими барвниками, які часто забарвлюють не тільки шкарлупу, а й білок. Прихильники природнього фарбування можуть використовують для цих цілей лушпиння цибулі, буряк, червону капусту, шпинат, червоний перець, ромашку, відвар шипшини, зелений чай, каву, ягоди чорниці тощо.

    Закликаємо громадян бути відповідальними та не створювати потенційних ризиків для власного здоров’я. Використовувати безпечні барвники для приготування Великодніх частувань.

    Піклуйтесь про своє здоров’я та здоров’я своїх рідних!

13.04.2023 08:37

Профілактика харчових отруєнь під час святкування Великодня.

Наближається пора Великодніх свят та поминальних днів. В ці дні люди зазвичай готують та споживають багато різноманітних страв. Нерідко ці страви зберігаються протягом тривалого часу у неналежних умовах, що збільшує ризик псування харчових продуктів і, як наслідок, можливості виникнення харчових отруєнь.

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, варто дотримуватись простих правил:

не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб;

перед приготуванням їжі та перед її вживанням, після відвідування вбиральні обов’язково мити руки з милом;

під час приготування м’яса добре його проварювати та просмажувати, особливо вироби із фаршу;

чітко дотримуватися технології приготування їжі та використовувати лише безпечні продукти харчування;

  • Більше інформації

    готові страви необхідно вживати свіжими, зберігати не більше 2-х годин (особливо салати) при температурі 2-6°С або, якщо страва готувалася заздалегідь, її слід перед вживанням перекип’ятити, просмажити тощо;

    не підлягають зберіганню готові заправлені страви, заправляти їх необхідно перед вживанням;

    кондитерські вироби з масляним кремом зберігати при температурі+2-6°С не більше 36 годин, із заварним кремом – не більше 6 годин;

    не допускати споживання продуктів у випадку закінчення терміну придатності або при найменшій підозрі щодо їх якості;

    курячі яйця перед використанням слід обов’язково мити, молоко перед споживанням кип’ятити, непастеризований
    сир використовувати для страв, які піддаються термічній обробці;

    свіжі овочі та фрукти ретельно промивайте проточною водою;

    зберігайте продукти харчування лише у спосіб, зазначений на упаковці, та протягом встановленого терміну;

    важливо уникати сусідства сирої продукції та готових страв при зберіганні в холодильнику;

    не залишайте страви зі святкового столу для споживання на наступні дні.

    Завжди пам’ятайте: попередити харчові отруєння значно легше, ніж їх лікувати!

    Піклуйтесь про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!

12.04.2023 16:14

COVID-19 продовжує забирати здоров’я та життя людей. Як вберегтись від інфікування?

Коронавірусна інфекція так само як грип та інші ГРВІ є вірусною хворобою, тому дотримання соціальної дистанції, носіння масок в людних місцях, дотримання правил респіраторної гігієни залишаються актуальними. Зокрема при кашлі та чханні треба прикривати рот і ніс серветкою або згином ліктя, відразу викидати серветку в контейнер для сміття з кришкою, мити руки водою з милом або обробляти їх спиртовмісним антисептиком.

А щоб покращити імунітет дотримуйтеся порад щодо здорового способу життя: їсти здорову їжу, надаючи перевагу свіжим овочам і фруктам, висипатись, відмовитись від тютюнопаління, не зловживати алкоголем, гуляти на свіжому повітрі.

Що стосується COVID-19, найкращою профілактикою залишається вакцинація. Вакцини працюють, імітуючи збудника інфекції – віруси, які можуть спричинити захворювання. Це навчає нашу імунну систему швидко та ефективно реагувати на збудник. Вакцини, схвалені для використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я, пройшли суворі тести та клінічні випробування і є безпечними та ефективними. Від COVID-19 можна вакцинуватись впродовж усього року, а також поєднувати з вакцинацією проти грипу. Адже одночасне інфікування грипом і COVID-19 у 6 разів підвищує ризик смерті.

  • Більше інформації

    Багато громадян вже отримали першу та другу дози вакцини проти COVID-19 і постає питання, чи ефективне застосування бустерних доз вакцин? За результатами низки досліджень, проведених серед пацієнтів щодо введення бустерних доз вакцини проти COVID-19, спостерігалося значне зниження рівня інфікування, госпіталізації та смертності від коронавірусної хвороби серед тих, хто отримав бустерну дозу (порівняно з пацієнтами, які мали лише дві дози вакцини).

    Тож не зволікайте з вакцинацією та будьте здорові!

11.04.2023 09:53

Програма медичних гарантій 2023.

Посібник "Програма медичних гарантій 2023"

  • Більше інформації


30.03.2023 08:38

Актуальність питання отруєння грибами.

Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області інформує, хоча період вегетації грибів ще не розпочався (а триває він приблизно від травня до листопада), необхідно враховувати той факт, що різні методи обробки грибів (маринування, засолка, сушка, теплова кулінарна обробка тощо) в більшості випадків не руйнують їхніх отрут, а, отже, нещасні випадки від споживання грибів можуть реєструватися протягом цілого року, саме тому питання отруєння грибами залишається актуальним постійно.
Страви з грибів є традиційним продуктом у раціоні харчування мешканців нашої області та чи можна вживати саме дикорослі гриби?

Поглянемо на статистику отруєнь. Так, за 2022 рік в області зареєстрували 5 осередків отруєння дикорослими грибами, постраждало 6 людей, зокрема, 2 дітей. В Кропивницькому районі зареєстрували 4 осередки отруєння дикорослими грибами, постраждало 5 людей, зокрема, 1 дітей. Тож краще відмовитись від вживання дикорослих та консервованих грибів в домашніх умовах або обрати ті, які вирощують штучно, належно контролюють і продають у торговельній мережі. Слід також пам’ятати, що не можна купувати і вживати в їжу гриби консервовані, мариновані, солоні, сушені у невідомих осіб на ринках, в місцях стихійної торгівлі, у продавців на автошляхах. 

  • Більше інформації

    Чи можна вживати гриби вагітним жінкам, дітям?
    Крім того, що окремі гриби є отруйними, вони є доволі специфічним продуктом, так як клітковина хітин, що входить до їхнього складу, майже не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають «важкою» їжею. Вживати гриби не рекомендовано вагітним, жінкам, які годують грудьми, та літнім людям. Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років. Слід пам'ятати, що іноді навіть їстівні гриби можуть стати причиною харчового отруєння.

    Як безпечно збирати гриби?
    Кладіть гриби до кошика лише за цілковитої впевненості у тому, що вони їстівні. Не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені зовнішні ознаки. Не збирайте грибів, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на радіаційно забруднених територіях. Не збирайте грибів під час посухи. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду, накопичує токсини.

    Як готувати гриби, щоб уникнути отруєння?
    Не вживайте сирих грибів. Уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі. Відібрані гриби спочатку ретельно промийте та відваріть. Радимо кип’ятити гриби двічі (залити чистою водою після першого кипіння). Після другого кипіння, проваріть гриби іще 15-20 хвилин. Готові страви з грибів зберігайте у холоді в емальованому посуді не більше доби.

    Які симптоми грибного отруєння?
    Симптомами грибного отруєння можуть бути запаморочення, нудота, сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, похолодіння рук та ніг, галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності, які можуть з’являтися у різний час – від 30 хвилин до кількох діб - залежно від виду грибів, які вживали.

    Що робити, якщо виникли симптоми отруєння?
    Якщо після споживання грибів ви спостерігаєте у себе або своїх близьких симптоми отруєння – негайно викликайте «швидку допомогу». Не викидайте залишки грибів – їхній аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.

    Бережіть себе та своїх рідних!

29.03.2023 08:35

Чого категорично не можна робити у разі приймання лікарських засобів.

Рецепт, що виписує лікар, чітко регламентує схему приймання ліків. Він враховує індивідуальні особливості організму пацієнта. Чого ж робити категорично не можна:

1. Не можна самовільно зменшувати або змінювати дозування препаратів, що призначив вам лікар, навіть якщо самопочуття покращилося. Особливо небезпечно це робити у разі приймання антибіотиків. Це загрожує антибіотикорезистентністю: бактерії пристосовуються, і наступного разу цей антибіотик вам не допоможе.

2. Категорично не можна вживати алкоголь одночасно з прийманням ліків. Практика показує, що за такого поєднання виникають найбільші ускладнення.

3. Не вживайте ліки, в яких вийшов термін придатності. Найменше «зло» від цього – неефективне лікування, у гіршому ж випадку ви причините непоправну шкоду власному здоров’ю.

4. Не вживайте одночасно декілька лікувальних препаратів, якщо їх необхідно приймати окремо. Навіть нешкідливі для організму ліки у разі одночасного приймання дадуть велике навантаження на шлунок і печінку.

5. І найголовніше – не можна вживати рецептурні препарати без рецепта лікаря! Лише медичний спеціаліст може підібрати коректну активну речовину, тривалість лікування, частоту та режим приймання, дозування, яке є ефективним та водночас безпечним, визначати, чи сумісні між собою препарати, які ви вживаєте, та запобігати можливим негативним наслідкам.

  • Більше інформації


28.03.2023 10:10

Поради щодо ефективного лікування.

Мова йтиме не про швидке лікування від застуди чи грипу, а про лікування як філософію - процес свідомий і відповідальний.

Погодьтеся, що ефективне лікування можливе за умов взаємної відповідальності - лікаря і пацієнта.

Зона вашої відповідальності - звернутися до лікаря вчасно, щоб зберегти здоров’я і не завдати йому шкоди.

Саме тому при погіршенні самопочуття важливо звертатись до лікаря та дотримуватись його рекомендацій.

Навесні лікарі отримають ще один цифровий інструмент - електронний рецепт на всі рецептурні препарати. Це дасть змогу посилити контроль за вживанням препаратів, що містять серйозні активні речовини.

Лише лікар може призначити необхідний препарат, оцінивши стан здоровʼя пацієнта та провівши необхідні дослідження. Отож, ви не будете витрачати кошти, здоров'я та час на лікарські засоби, які їм вам не потрібні, купуючи ліки на основі рекомендацій знайомих чи рекламних роликів.

Через терни до зірок - ми сподіваємося, що все більше людей розумітимуть важливість відвідування лікарів задля діагностики стану, призначення відповідних ліків, їх дозування та моніторингу перебігу хвороби. А це точно знизить кількість ускладнень та побічних ефектів від лікування, загальну кількість хворих та летальних випадків.

  • Більше інформації

    Щоб лікуватися ефективно:

    1) Приймайте ліки за призначенням лікаря
    2) Не діліться з іншими людьми ліками, які призначили саме вам, та не приймайте чужі ліки
    3) Дотримуйтесь дозування та режиму приймання ліків
    4) Закінчуйте курс лікування до кінця, навіть якщо вже відчуваєте себе краще
    5) Уникайте рекомендацій від некомпетентних осіб, довіряйте виключно професіоналам
    6) Якщо виникли побічні ефекти – повідомте про це лікаря
    7) Дотримуйтесь рекомендацій щодо зберігання ліків та утилізуйте прострочені ліки правильно

27.03.2023 10:48

Що потрібно знати про е-рецепт.

З впровадженням електронного рецепта на всі рецептурні препарати питань виникає все більше, що цілком природньо, адже тепер ця норма пошириться на велику групу ліків, які вживають українці.

Отже, відповідаємо на найпоширеніші з них.

1. На які ліки буде потрібен електронний рецепт?
Електронний рецепт пошириться на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря.
При цьому перелік рецептурних ліків не розширюється. Усі ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, можна буде отримати зокрема і за електронним рецептом.

2. Чи будуть ще діяти паперові рецепти?
Так, е-рецепт буде впроваджуватися поступово: за відсутності світла чи звʼязку у медичному закладі, лікар, як і раніше, зможе виписати вам рецепт на спеціальному паперовому бланку.

3. Чи потрібно мати декларацію з сімейним лікарем для того, щоб отримати рецепт?
Електронний рецепт можна буде отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Водночас пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я – це проста процедура, яку може швидко здійснити будь-який лікар.

4. Які лікарі будуть виписувати е-рецепти?
Виписати е-рецепт зможуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП. 

  • Більше інформації

    5. Чи зможе лікар виписати рецепт на конкретну торгову назву ліків?
    Е-рецепт не містить торгових назв препаратів, а лише міжнародну непатентовану назву, іншими словами – діючу речовину. Так пацієнт самостійно приймає рішення щодо бренду лікарського засобу з відповідною діючою речовиною, відповідно до свого бюджету.

    6. Чи можна придбати меншу кількість ліків за рецептом, ніж призначив лікар?
    Так, ви зможете погасити електронний рецепт частково, тобто придбати меншу кількість ліків, аніж вам призначив лікар. Так ви зможете одноразово погасити рецепт на мінімальну кількість препарату (наприклад, блістер чи ампулу). При цьому повторно отримувати рецепт для відпуску залишку ліків не потрібно.

    7. Як отримати рецепт на ліки в сільській місцевості, де обмежений доступ до медичних послуг?
    Пацієнти у віддалених регіонах зможуть придбати рецептурні ліки за паперовим рецептом від фельдшера.

    8. Чи обовʼязково мати телефон, щоб отримати е-рецепт?
    У разі, якщо ви чи ваші близькі не маєте мобільного телефону, лікар надрукує спеціальну інформаційну пам’ятку з деталями призначення, номером та кодом для погашення рецепта в аптеці.

    9. Чи будуть діяти виключення на відпуск ліків на територіях, де ведуться бойові дії?
    Так, на період дії воєнного стану буде діяти виключення на придбання рецептурних ліків без рецепта лікаря в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення активних воєнних (бойових) дій.

    10. Як волонтери зможуть закупляти ліки для потреб воєнного часу?
    Військові адміністрації, підрозділи Збройних сил, а також залучені волонтерські та благодійні організації можуть закупляти рецептурні ліки оптово безпосередньо у дистрибʼюторів для потреб воєнного часу без рецепта.

26.03.2023 13:30

Що таке електронний рецепт та для яких ліків він потрібен?

Електронний рецепт – це те саме, що паперовий – тільки цифровий.

По-перше, це зручно. По-друге, безпечно, бо виключає всілякі махінації з отриманням препаратів. А, по-третє, дозволяє вести прозорий облік та контроль ліків, які отримують українці.

Навесні електронний рецепт стане обовʼязковим для призначення рецептурних лікарських засобів.
Втім, паперовий рецепт не зникне повністю. Якщо лікар не матиме можливості сформувати е-рецепт (відсутність світла чи звʼязку), він випише вам паперовий.

Отже, на які ліки потрібен рецепт?

  • Більше інформації

    1. Доступні ліки
    “Доступні ліки” – державна програма, яка дозволяє пацієнтам отримувати ліки безоплатно або з невеликою доплатою.
    Програма поширюється на лікування:
    - серцево-судинних захворювань;
    - бронхіальної астми;
    - діабету II типу;
    - цукрового та нецукрового діабету;
    - розладів психіки та поведінки;
    - епілепсії та ін.
    Щоб отримати ліки проти цих захворювань, пацієнту необхідний електронний рецепт від лікуючого або сімейного лікаря.

    2. Антибіотики
    Вживання антибіотиків без відповідних показань може не лише зашкодити людині, але й сприяє розвитку антимікробної резистентності, внаслідок чого бактерії мутують та стають стійкими до лікування. Саме тому з серпня 2022 року відпуск антибіотиків в Україні почав здійснюватися за е-рецептом. Виписати е-рецепт на антибіотик може лікар будь-якої спеціальності. І для цього необовʼязково мати декларацію з сімейним лікарем.

    3. Ліки суворої звітності
    Йдеться про наркотичні (психотропні) лікарські засоби. Отримати електронний рецепт на наркотичний (психотропний) лікарський засіб можна в лікаря, який відповідає за лікування пацієнта. Це може бути як сімейний лікар, так і вузькопрофільний спеціаліст — хірург, онколог чи невролог. А в разі тривалого лікування – повторний рецепт на ліки можна отримати дистанційно.

    4. Всі рецептурні ліки
    Перелік рецептурних ліків не змінюється. Всі ті ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, можна буде придбати за е-рецептом.
    Це можуть бути:
    - протисудомні засоби;
    - гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні);
    - препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;
    - та навіть деякі звичні для нас ліки проти болю, кашлю чи заспокійливі.

    Щоб отримати електронний рецепт, необхідно обовʼязково звернутися до лікаря. Виписати е-рецепт зможе лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної чи приватної клініки або ж лікар-ФОП. І для цього пацієнту також не обовʼязково мати декларацію.

25.03.2023 10:50

Шкідливі звички: чим загрожує самолікування?

Складно знайти людей, які люблять ходити до стоматологів, правда ж?
Але тим не менш, самі собі лікують зуби хіба що аборигени амазонії, і то від безвиході. Чому? Тому що результат самолікування зубів ви відчуваєте одразу і бачите наочно. Ризикувати зубами ніхто не хоче.
А чим лікування зубів відрізняється від лікування шлунку чи, скажімо, печінки? Правильно, нічим… Окрім, звісно, процедур та тим, що ви не бачите ефект неправильного лікування одразу. Але ж хоч би і відкладений у часі негативний результат такого “лікування” нікуди не зникне…
То чому, попри те, що виробники ліків в кожній інструкції обачно попереджають нас про небезпечність самолікування, тисячі людей з відчайдушністю камікадзе порівнють власні симптоми з даними інтернет-ресурсів і сміливо рушають в аптеку, придбати собі щось “поміцніше”, щоб вже напевно…

  • Більше інформації

    І це лише незначна частина ризиків, які ви самі провокуєте.

    Призначення рецептурних ліків – справа лікаря. Це клінічний процес, який базується на багатьох медичних факторах та потребує професійної оцінки стану здоровʼя.

    Проявіть турботу до себе та до власного здоров’я! Тільки лікар надасть найбільш дієву допомогу, призначивши рецептурний препарат і виписавши на нього зручний електронний рецепт.

24.03.2023 08:57

Поширені міфи про прийом антибіотиків.

Згідно з даними Центру громадського здоровʼя, майже 64% українців помилково вважають, що від гострих вірусних інфекційних захворювань та застуди можна вилікуватися антибіотиками, та купують їх без призначення лікаря.

Такі хибні міркування призводять до того, що бактерії набувають стійкості до лікування, відповідно процес лікування від них стає довше та складніше.

Чи дійсно ви впевнені в тому, який антибіотик вам потрібен? Чи ефективно купувати антибіотики після онлайн-консультації?

Міф 1: Я знаю, який антибіотик мені потрібен, саме тому можу самостійно його придбати, без консультації лікаря.
Правда: Підібрати коректну та безпечну антибіотикотерапію може виключно лікар, керуючись відповідними протоколами лікування та за необхідності – результатами лабораторних досліджень. Пацієнт не має необхідних знань та компетенції для того, щоби визначити, яку саме інфекцію необхідно лікувати. Памʼятайте: самолікування – пережиток минулого. Якщо ви захворіли – зверніться до свого сімейного лікаря!

  • Більше інформації

    Міф 2: Антибіотики можна отримати і після онлайн-консультації з лікарем.
    Правда: Вживати антибіотики без клінічно підтверджених для цього підстав не лише неефективно, але й небезпечно. Лише лікар на огляді та на підставі відповідних досліджень, протоколів та алгоритмів вирішує потрібен вам антибіотик чи ні. Щобільше – це порушення чинних вимог законодавства. Дбайте про своє здоровʼя!

    Міф 3: Антибіотики можна вживати при ознаках вірусного чи застудного захворювання.
    Правда: Антибіотики діють виключно на бактерії, що спричиняють інфекційні захворювання, та вони зовсім неефективні у боротьбі з вірусними хворобами. Втім, навіть якщо у вас дійсно є бактеріальна інфекція, ви не зможете самостійно визначити, який саме антибіотик потрібен вам. Зверніться до лікаря на прийом за консультацією.

    Міф 4: Прийом антибіотиків – мій вибір та відповідальність.
    Правда: Насправді кожна пігулка антибіотиків, яка застосовується без відповідних підстав, має глобальний вплив. Нераціональне застосування ліків стимулює розвиток антибіотикорезистентності, тобто бактерії стають стійкими до антибіотиків. Невдовзі це може призвести до того, що інфекційні хвороби, від яких наразі швидко і без наслідків лікують антибіотиками, можуть стати смертельно небезпечними для великої кількості людей.

23.03.2023 08:20

Чому на деякі ліки потрібен рецепт?

А чи знали ви, що близько 60% ліків, що є в аптеці - є рецептурними та повинні відпускатися за рецептом лікаря?

Рецептурні ліки – лікарські засоби, які підлягають відпуску виключно за призначенням лікаря. Цей перелік ліків включає зокрема й антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні ліки), препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб та інші.

Зверніть увагу, що деякі ліки проти болю, кашлю чи заспокійливі також можуть належати до препаратів, відпуск яких повинен здійснюватися виключно за призначенням лікаря.

Саме тому при погіршенні самопочуття необхідно обовʼязково звернутися до лікаря. Лише медичний працівник може підібрати коректну діючу речовину, дозування та тривалість прийому ліків, які є безпечними та ефективними саме для вас, та запобігати можливим негативним наслідкам. Лікуйтеся свідомо!

  • Більше інформації

    Чому це важливо?

    1. Рецептурні препарати без належного лікарського контролю мають серйозні ризики здоровʼю людини
    до прикладу, несумісність препаратів, неправильне дозування чи порушення режиму можуть ускладнити перебіг хвороби та навіть привести до незворотних процесів.

    2. Призначення рецептурних ліків базується на багатьох клінічних показниках
    таких як поточний діагноз, наявність супутніх захворювань, вік та стать пацієнта, наявність алергії чи іншої реакції на лікарські засоби, способу життя пацієнта тощо. Це складний процес, який потребує належної професійної оцінки стану здоровʼя.

    3. Деякі рецептурні ліки мають більш складний спосіб застосування
    до прикладу, інʼєкції чи інфузії, які потребують спеціальних медичних знань та навичок для їх введення.

    4. Деякі рецептурні ліки можуть викликати залежність та несуть ризик зловживання
    саме тому прийом таких ліків передбачає регулярний моніторинг показників здоровʼя лікарем та за потреби – корекцію плану лікування.

    5. Нераціональне вживання рецептурних ліків може нести глобальну загрозу

    Так, нераціональне та безконтрольне вживання антибактеріальних препаратів уже призводить до того, що антибіотики стають все менш ефективними, а інфекціям стає все складніше протидіяти.

22.03.2023 10:20

Що важливо знати пацієнтам про ліки?

Щороку ліки рятують мільйони життів. Завдяки їх правильному застосуванню пацієнти по всьому світу мають можливість жити здоровим, повноцінним та довгим життям.
Проте чим відрізняються між собою та чому деякі препарати потребують лікарського призначення?
За рівнем контролю всі ліки можна поділити на безрецептурні та рецептурні. 
Безрецептурні ліки – ті лікарські засоби, які ви можете придбати в аптеці без спеціального рецепта. Такі ліки зазвичай застосовуються за результатами самодіагностики або за рекомендацією фармацевта. Найчастіше це препарати проти болю, кашлю, нежитю чи інших найбільш поширених захворювань та їх синдромів.
Рецептурні ліки – це всі ті лікарські засоби, які підлягають відпуску виключно за призначенням лікаря. До них відносяться зокрема й антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати, препарати для зниження артеріального тиску, лікування серцевих хвороб та інші. 
Прийом цих ліків має відбуватися під пильним наглядом медичного спеціаліста, оскільки вони несуть підвищений ризик негативних реакцій.

  • Більше інформації

    Наразі відпуск певних груп рецептурних ліків, зокрема антибіотиків чи наркотичних (психотропних) препаратів, здійснюється за електронним рецептом. А деякі рецептурні ліки, як от проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, препарати інсуліну та інші, можна отримати безоплатно або з невеликою доплатою за електронним рецептом лікаря в рамках державної програми «Доступні ліки». 
    Пам'ятайте, що при погіршенні самопочуття обовʼязково зверніться до лікаря та неухильно дотримуйтесь його рекомендацій. Слідуйте режиму прийому та ні в якому разі самостійно не змінюйте дозування чи частоту прийому ліків і не призупиняйте лікування. 
    Адже здоров’я – це насамперед ваша відповідальність.Лікуйтеся свідомо!

18.03.2023 13:20

Дайджест МОЗ

Дайджест змін в охороні здоров'я для лікарів №16(40), 2023.

  • Більше інформації


29.12.2022 14:48

Дія. Цифрова освіта

Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», цілі якої: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути».

  • Більше інформації


14.12.2022 14:48

Набута інвалідність дитини

Як поводитись батькам і фахівцям у випадку отримання дитиною інвалідності в час війни

  • Більше інформації


10.12.2022 09:48

КТ - швидкий, безпечний і безболісний спосіб отримати повну інформацію про свій організм

Адміністрація КНП "Центральна міська лікарня" Кропивницької міської ради" повідомляє, що в поліклініці закладу надаються послуги з комп'ютерної томографії.

Комп'ютерна томографія - швидкий, безпечний і безболісний спосіб отримати повну інформацію про свій організм.

  • Більше інформації

    Комп’ютерна томографія необхідна при визначенні безлічі захворювань, які вражають різні органи і системи організму:
    опорно-руховий апаратнервову системулегені, трахеї бронхи Вартість послуги - 742.52 грн.

23.11.2022 09:48

Комунікаційна кампанія «Бережи себе»

В межах співпраці Міністерство охорони здоров'я України та громадської організації «INSCIENCE» за фінансової підтримки Світового банку та Швейцарської конфедерації реалізується комунікаційна кампанія «Бережи себе».

Її мета – викликати в українців бажання берегти себе та піклуватись про свій організм завжди, а особливо в час війни, пропагувати цінність здоров’я серед широкої аудиторії.

12.07.2022 09:48

Як переселенцям отримати вузькоспеціалізовану медичну допомогу?

Якщо внаслідок російської агресії ви перемістилися в межах України і потребуєте консультації лікаря вузької спеціалізації – ви можете її отримати у будь-якому місті, незалежно від того, де ви уклали декларацію.
Для цього потрібно зробити два прості кроки:
1. Отримати направлення
Направлення виписує сімейний лікар або лікуючий лікар, який вважає за потрібне залучити до лікування фахівця іншої спеціалізації.Якщо ви фізично не можете відвідати свого лікаря, зверніться до нього за направленням телефоном або через месенджер. Лікар, який має доступ до електронної системи охорони здоров’я, випише направлення дистанційно.Але направлення можна отримати й у сімейного лікаря, який працює в найближчому закладі первинної медичної допомоги, у якого є договір з НСЗУ. Для цього не потрібно укладати нову декларацію. Запишіться на прийом, надайте свої дані та дані сімейного лікаря, з яким укладена декларація, розкажіть новому лікарю, що вас турбує.Пам’ятайте: під час воєнного стану на рівні з електронними направленнями діють й паперові. Якщо в лікарні тимчасово немає доступу до електронної системи охорони здоров'я, лікар випише паперове направлення.
2. Знайти лікарню
Із направленням можна звернутися до лікаря в будь-якому регіоні та в будь-якому закладі охорони здоров’я, який уклав договір з НСЗУ на відповідний пакет послуг. Знайти потрібного спеціаліста в новому місці можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.Перед візитом зателефонуйте в обрану лікарню і запишіться на прийом. Також до лікаря можна записатися онлайн через медичну інформаційну систему — якщо лікарня надає таку можливість. Від початку повномасштабного вторгнення рф багато лікарів почали надавати консультації онлайн. Якщо ви не можете дістатися до потрібного спеціаліста, спробуйте отримати онлайн-консультацію. Про можливість онлайн-консультації можна дізнатися на сайті лікарні або телефоном. У разі раптового погіршення стану важливо не займатися самолікуванням і знайти можливість відвідати лікаря особисто.
Без направлення можна звернутися до таких фахівців:
гінеколога (зокрема, і дитячого);психіатра;нарколога;стоматолога;фтизіатра;лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями.

01.07.2022 16:15

Шість безоплатних досліджень для раннього виявлення онкології

В Україні щороку близько 140 тисяч українців дізнаються про онкодіагноз. Тому рання діагностика онкозахворювань залишається пріоритетним напрямком Програми медичних гарантій (ПМГ).
В успішному лікуванні онкологічних захворювань дуже важливу роль відіграє їх раннє виявлення.
«Два роки пандемії коронавірусної хвороби та вже 104 дні стримування повномасштабного вторгнення росії в Україну суттєво зменшили кількість звернень українців до лікарів з профілактичною метою. Як наслідок цього ми матимемо зростання онкологічних хвороб, виявлених на більш пізніх стадіях, що значною мірою буде впливати на ефективність та тривалість лікування. Також необхідно враховувати і вплив війни на стан психічного здоров’я, внаслідок якого окремі хвороби можуть виявлятись на 10-15 років раніше ніж в середньому в популяції. З огляду на це ми рекомендуємо всім, хто перебуває в безпечних регіонах, за найпершої можливості потурбуватись про своє здоров’я та здійснити профілактичне відвідування лікаря», — пояснює необхідність проведення профілактичних візитів до сімейного лікаря міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
У ПМГ входить шість досліджень, які дозволяють виявити онкологію на ранніх стадіях:мамографія — обстеження молочних залоз;гістероскопія — обстеження матки;езофагогастродуоденоскопія (гастроскопія) — обстеження стравоходу і шлунка;колоноскопія — обстеження товстого кишківника;цистоскопія — обстеження сечового міхура;бронхоскопія — обстеження трахеї та бронхів.
Під час проведення обстежень пацієнтам безоплатно гарантується:консультація лікаря,безпосередньо дослідження,аналіз і опис результатів,місцева або загальна анестезія під час проведення гістероскопії, бронхоскопії, езофагогастродуоденоскопії, колоноскопії та цистоскопії тощо.
Більш детальний перелік послуг для кожного дослідження опублікований на сайті НСЗУ (пункти 17-22, файл «Специфікація»).
Безоплатно дослідження можна пройти за направленням лікаря, з яким укладена декларація, або за направленням лікуючого лікаря.
Для проведення діагностичних досліджень встановлено вікові обмеження: мамографію та колоноскопію призначають після 40 років,гістероскопію, гастроскопію, цистоскопію, бронхоскопію – після 50 років.
Пацієнти такого віку з направленням від лікаря можуть пройти дослідження безоплатно в медичних закладах, які мають договори з НСЗУ за відповідними напрямами.
Проте, пацієнтам молодшого віку лікар також може виписати направлення на такі дослідження, якщо підозрює новоутворення.
У такому разі ці дослідження також будуть оплачені Національною службою здоров’я України.
Потрібний заклад для проведення необхідного дослідження допоможе знайти оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Made with