Новини

КНП "Центральна міська лікарня" Кропивницької міської ради"

01.10.2024 16:43

Дорогі захисники і захисниці України, ветерани!

Адміністрація КНП «Центральна міська лікарня Кропивницької міської ради» за участі вихованців КЗ «Подільська гімназія Кропивницької міської ради» та КЗ «Преображенська гімназія Кропивницької міської ради» щиро вітає вас з Днем захисників і захисниць України – зі святом мужності, честі, доблесті, незламності національного духу! Це свято відзначається в українському суспільстві в день великого православного свята – Покрови Пресвятої Богородиці. Саме Свята Покрова здавна була захисницею українського козацтва, а тепер і Українського війська.
Сьогодні, в цей особливий день, ми вклоняємося всім, хто стоїть на варті нашої свободи, хто кожного дня боронить незалежність України. Завдяки вам, наші Захисники і Захисниці ми можемо жити, творити, виховувати дітей у вільній країні.
Ми пам’ятаємо і шануємо всіх, хто віддав своє життя за вільну Україну, і дякуємо кожному, хто сьогодні стоїть на передовій.
У цей святковий день бажаємо незламної волі, надійного родинного тилу, міцного здоров’я. Нехай День захисників та захисниць України завжди святкується під покровом мирного неба!
Слава Україні!Героям слава!

  • Більше інформації


01.10.2024 12:43

Яка медична допомога надається внутрішньо переміщеній особі при інфаркті.

Безоплатна медична допомога при інфаркті міокарда надається у 78 лікарнях країни, за договором із НСЗУ в межах пакету "Медична допомога при гострому інфаркті міокарда". Тож незалежно від місця реєстрації чи статусу, пацієнт може розраховувати на всі необхідні діагностичні обстеження та лікування.   
Інфаркт міокарда - це небезпечний для життя патологічний стан, який розвивається через гостре порушення коронарного кровообігу. 
Серед факторів, що підвищують ризики розвитку інфаркту міокарда - хвороби серцево-судинної системи, цукровий діабет, схильність до тромбозу, високий рівень холестерину в крові, атеросклероз, ожиріння, гіпертонія, шкідливі звичка та малорухливий спосіб життя. 
Як розпізнати симптоми інфаркту:• різкий біль, печіння в грудях;• нерівномірне серцебиття;• відчуття здавлювання за грудиною;• поширення болю на нижню щелепу, шию, плечі, руки;• задишка;• нудота;• запаморочення;• сильна слабкість;• холодний піт.

  • Більше інформації

    Людина з підозрою на інфаркт потребує термінової медичної допомоги. Несвоєчасне отримання медичної допомоги викликає незворотні зміни в серцевому м’язі та може спричинити зупинку серця.

    Якщо у людини є ознаки інфаркту, то першочергово необхідно зателефонувати 103, описавши оператору симптоми. У такому випадку бригада екстреної медичної допомоги одразу доставить постраждалого з підозрою на інфаркт у той найближчий медзаклад, що має договір з НСЗУ на лікування інфаркту. Наголошуємо, що під час надання екстреної медичної допомоги місце реєстрації та проживання значення не мають. Пацієнт з підозрою на інфаркт отримує усю необхідну екстрену діагностику безоплатно, а в разі підтвердження діагнозу - повний спектр медичної допомоги. Своєчасна медична допомога та дотримання маршруту пацієнта з інфарктом підвищує шанси на повноцінне одужання.

    Медична допомога при інфаркті є безоплатною за Програмою медичних гарантій. Тому вимагання у внутрішньо переміщеної особи, що екстрено потрапила до лікарні, електронного направлення, оплати благодійних внесків чи окремих обстежень - неправомірні.

    Безоплатні послуги з лікування гострого інфаркту міокарда, які отримує пацієнт:
    • Первинний огляд, оцінка загального стану та життєво важливих функцій.
    • Екстрене визначення основних біохімічних показників і специфічних кардіологічних тестів крові для підтвердження пошкодження міокарда, диференціальної діагностики та динамічного спостереження.
    • Проведення лабораторних досліджень у цілодобовому режимі у закладі, зокрема: клінічний аналіз крові; біохімічний аналіз крові; коагуляційний гемостаз; глюкоза; кількісне визначення маркерів ушкодження міокарда та ін.
    • Проведення інструментальних досліджень у цілодобовому режимі, зокрема: ангіографічне дослідження коронарних судин; електрокардіографія; ехокардіографія; рентген грудної клітки тощо.
    • Проведення екстрених катетеризацій коронарних артерій серця та відновлення максимально можливого кровотоку.
    • Знеболення та анестезіологічне забезпечення на всіх етапах діагностики та лікування.
    • Проведення термінових консультацій лікарями інших спеціальностей.
    • Забезпечення лікарськими засобами, зокрема, рентгенконтрастними засобами та медичними виробами для коронарографії, ангіопластики та стентування, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами.
    • Надання послуг з реабілітації в гострому реабілітаційному періоді.
    • Харчування в умовах стаціонару.

    Як переконатися, що пацієнта доставили в лікарню, де лікують інфаркт міокарда:
    1. Зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77, де підкажуть, які медичні заклади, що мають договір з НСЗУ на лікування інфаркту, знаходяться поруч.
    2. На сайті НСЗУ за допомогою аналітичної панелі/дашборду "Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій". Оберіть зліва у полі фільтрів область, населений пункт та "Групу послуг" - 6 "Медична допомога при гострому інфаркті міокарда". Карта покаже найближчі лікарні, які діагностують і лікують інфаркт.

    Як поскаржитись у випадках неправомірного вимагання коштів:
    Якщо внутрішньо переміщеній особі пропонували придбати ліки власним коштом, оплатити послуги, які покриває Програма медичних гарантій, здійснити благодійний внесок - це є порушенням прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом. У такому випадку пацієнту або особі, яка супроводжує, потрібно подати звернення щодо порушення:
    • зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77
    • оформити через електронну форму на сайті НСЗУ: оберіть в меню зверху розділ "Громадянам", далі - "Зворотній зв’язок". Тут ви можете залишати свої запитання, зауваження, пропозиції, заяви та скарги.

    Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024».

18.09.2024 16:36

Сучасні підходи та аспекти надання паліативної допомоги мешканцям міста.

17 вересня 2024 року відбувся вебінар на тему: "Паліативна допомога. Сучасні підходи та аспекти надання паліативної допомоги мешканцям міста", який проводила медичний директор КНП "ЦМЛ КМР" міський позаштатний експерт Оксана Кабанчук за співучасті завідувача паліативного відділення КНП "ЦМЛ КМР" Олександра Шишелюка та лікаря-терапевта кабінету мобільної паліативної допомоги поліклініки КНП "ЦМЛ КМР" Анастасії Косенко для сімейних лікарів міста.
Паліативна допомога: "На папері маємо все, що треба, але в житті воно не завжди так".
Паліативна допомога – це комплексний супровід пацієнтів з важкими невиліковними захворюваннями та їхніх родин. Мета - впоратись із симптомами 9 а це контроль болю, респіраторних, гастроентерологічних, неврологічних порушень і стресом, що спричиняє хвороба, та забезпечити людині якісне життя, наскільки це можливо.
В Україні паліативна допомога входить до Програми медичних гарантій Національної служби здоров’я двома пакетами послуг: мобільна, коли людину відвідують удома, і стаціонарна. Вона безкоштовна для пацієнтів (тобто оплачується державою, як і всі послуги в рамках Програми медичних гарантій).

  • Більше інформації

    До того як НСЗУ включила паліативну допомогу в ПМГ, її надавали кілька десятків закладів на всю країну. Якщо проаналізувати дашборди НСЗУ, то 2024 року паліативну допомогу надаватимуть 1212 закладів, а стаціонарну - 751. Порівняно з 2021 роком їхня кількість майже подвоїлася. Серед лідерів - Львівська, Дніпропетровська, Одеська та Вінницька області. Проте, на практиці все не так яскраво, як на картах НСЗУ. І фактично пацієнт часто або не знає куди звертатись по допомогу, або ж якість допомоги не відповідає міжнародним стандартам, каже Анна Яцульчак, експерт робочої групи НСЗУ з паліативу.

    Цього року НСЗУ суттєво скоротила виплати за пакетами паліативної допомоги.

    Так зараз на пацієнта мобільної служби передбачено 69 тис.грн на рік. Це 5777 грн на місяць. Для порівняння, минулого року ця сума становила 19,1 тис.грн на місяць. Для пакета стаціонарної паліативної допомоги теж змінили систему оплати. Вона тепер поденна - 624 грн на добу на пацієнта (минулого року було 19 тис.грн за перебування одного пацієнта в стаціонарі протягом 11 діб і більше).

    А які ж критерії в країнах ЄС, зокрема в Польщі?

    У них є певне обмеження: паліативну допомогу отримують люди із захворюваннями, для яких прогноз життя не перевищує 12 місяців. Але при цьому окремо в них є служби довготривалого догляду важкохворих людей, які не потребують стільки медицини, скільки ми даємо в Україні в паліативі. У нас усе це робить паліативна служба, хоча фактично це сестринський сервіс. Приїжджає медична сестра і допомагає проводити гігієнічні процедури, санує дихальні шляхи, робить дренажний масаж. Так само в Польщі працюють служби нутритивної підтримки. Дуже хотілося б, щоб і ми прийшли до цього. У нас теоретично це має робити теж паліативна служба.

    Це та робота, у якій немає розмов про одужання, а навіть маленьке покращення сприймається як величезна перемога!

18.09.2024 11:18

Обласний вебінар.

У зв'язку із ускладненням епідемічної ситуації з mpox (від monkeypox-віспа мавп) у світі та підтвердження випадків захворювання у країнах Європейського регіону був проведений обласний вебінар (в режимі онлайн) для медичних працівників закладів охорони здоров'я області, районних відділів та відділень ДУ "Кіровоградський ОЦКПХ МОЗ".

Доповідь на тему: "Клінічний перебіг віспи мавп" підготувала експерт управління охорони здоров'я Кропивницької міської ради за спеціальністю "Інфекційні хвороби", завідувач інфекційного відділення КНП "ЦМЛ КМР" Ірина Панченко.

  • Більше інформації


11.09.2024 11:06

"Добступні ліки" для ВПО.

Які ліки пацієнти зі статусом ВПО можуть отримати безоплатно або з частковою доплатою за програмою "Доступні ліки"?

Дбати про своє здоров’я важливо всім й усюди незалежно від місця проживання: постійного чи тимчасового. Особливо гостре це питання для пацієнтів зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які мають хронічні захворювання або стани, і потребують регулярного прийому ліків.

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати ліки безоплатно або з частковою доплатою, скориставшись програмою реімбурсації «Доступні ліки», що входить до Програми медичних гарантій.

Реімбурсація – це повне або часткове відшкодування аптечним закладам вартості лікарських засобів або медичних виробів, що були відпущені пацієнту на підставі е-рецепта, за рахунок коштів Програми медичних гарантій. Механізм відшкодування вартості ліків поширюється на найпоширеніші хронічні захворювання. При цьому, ці захворювання ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

  • Більше інформації

    Які ліки можна отримати безоплатно чи з частковою доплатою?
    До програми реімбурсації включені ліки з доведеною ефективністю. На сьогодні «Доступни ліки» охоплюють понад 500 торгових назв за такими напрямами:• для лікування серцево-судинних захворювань (зокрема, профілактика інсультів та інфарктів)• лікування цукрового і нецукрового діабету, діабету 2 типу• препарати інсуліну• медичні вироби для визначення рівня глюкози в крові (тест-смужки)• проти хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів (астма)• проти розладів поведінки і психіки, епілепсії• для лікування хвороби Паркінсона• імуносупресивні препарати для лікування осіб у посттрансплантаційному періоді• опіоїдні анальгетики (знеболювальні для паліативних пацієнтів з онкологією)
    Для отримання лікарських засобів за програмою реімбурсації потрібен електронний рецепт. Як і в кого його отримати, розповідаємо далі.
    1. Звернутися до лікаря.
    Запишіться на прийом до лікаря, який надає первинну медичну допомогу – сімейного лікаря, терапевта або педіатра. На підставі оцінки стану здоров’я та медичних показань лікар скерує вас до лікаря-спеціаліста і/або видасть е-рецепт.
    Залежно від виду захворювання, маршрут пацієнта буде різнитися:• при серцево-судинних захворюваннях, цукровому діабеті 2 типу, бронхіальній астмі – необхідно звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра;• для отримання препаратів інсуліну або лікування нецукрового діабету – до ендокринолога• для лікування розладів психіки та поведінки – до психіатра• для лікування епілепсії – до психіатра або невролога• при хворобі Паркінсона – до невролога• імуносупресивні препарати для лікування осіб у посттрансплантаційному періоді – трансплант-координатор.• щоб отримати опіоїдні анальгетики – до сімейного або лікуючого лікаря. 2. Отримати е-рецепт.
    На прийомі лікар-спеціаліст створить план лікування в електронній системі охорони здоров’я і випише перший е-рецепт. Пацієнту прийде смс з 16-значним кодом, яке на телефон пацієнта надійде з електронної системи охорони здоров'я. Якщо телефону немає – лікар може роздрукувати інформаційну довідку з кодом. Зверніть увагу: на підставі створеного плану лікування наступні е-рецепти може виписувати лікар первинної медичної допомоги: сімейний лікар, терапевт чи педіатр. Щодо імуносупресивних препаратів – рецепт завжди створює лише трансплант-координатор.  Термін дії е-рецепта складає 30 днів. Щоб отримати ліки наступного разу, необхідне буде повторно звернутися до лікаря: особисто або за телефоном.   
    3. Отримати ліки у найближчій аптеці, що працює за програмою реімбурсації.
    Завітати до аптеки, що має договір з НСЗУ, назвати працівнику 16-значний код рецепту та отримати ліки безоплатно чи з частковою доплатою. 
    Як знайти аптеку, що бере участь у програмі реімбурсації? • такі аптеки чи аптечні пункти можна впізнати візуально за наліпкою на дверях: «Тут є «Доступні ліки». • зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже, де найближча аптека, яка має договір із НСЗУ, відпускає ліки за необхідним напрямком.• знайдіть найближчу аптеку з договором із НСЗУ через дашборд на сайті НСЗУ «Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом». У меню зліва оберіть ваш населений пункт, а у фільтрі «Програма е-рецепту» потрібний напрямок програми реімбурсації. Дашборд покаже аптеки, які відповідають вашому запиту, з адресами та телефоном. Радимо попередньо зателефонувати в аптеку та уточнити, чи є потрібний лікарський засіб в наявності. • скористатися можливістю замовлення «Доступних ліків» Укрпоштою. Для цього потрібно зателефонувати до контакт-центру Укрпошти за номером 0800300545 та керуючись підказкам у голосовому меню зв’язатися з фахівцем. Але замовленню та доставці не підлягають наркотичні препарати та інсуліни.• знайти аптеку через чат-бот «Спитай Гриця». Слідуйте за вказівками чат-боту і він вкаже, де найближча аптека.
    Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024».
    Реєстр лікарських засобів і медичних виробів - http://www.drlz.com.ua/Електронна карта місць відпуску лікарських засобів - https://cutt.ly/bevliJajІнструкція, як замовити ліки Укрпоштою - https://bit.ly/3Wf5N6R Чат-бот «Спитай Гриця» - https://t.me/SpytaiGrytsia_bot

09.09.2024 11:56

Чат-бот з вакцинації.

Задля збереження здоров'я українців важливо, щоб програма імунізації в Україні безперервно працювала, попри умови воєнного стану, перебої з електропостачанням, обмежену роботою медичних закладів під час повітряних тривог.

Також важливо, щоб люди мали змогу отримати актуальну інформацію про вакцинацію та відповіді на свої питання будь-де, максимально зручно для себе.

Щоб сприяти досягненню цієї мети, ГС «Коаліція за вакцинацію» розробила онлайн сервіс - чат-бот з вакцинації.

Цей інструмент, яким зручно користуватися з мобільного телефону, інформує про:
- інфекційні ризики для українців та захист від інфекцій;
- відповіді на поширені запитання про вакцини та щеплення;
- офіційні ресурси з інформацією про інфекції та вакцинацію.

Уже зараз чат-бот може розрахувати графік щеплень за датою народження людини. Надалі його функціонал планується розширити таким чином, щоб з його допомогою можна було записатись на вакцинацію, зв’язатись зі своїм лікарем.

  • Більше інформації


05.09.2024 10:43

Вакцинація - вчасний захист!

Вакцинація - вчасний захист!

Як завжди, колектив комунального некомерційного підприємства "Центральна міська лікарня "Кропивницької міської ради" долучився до сезонної вакцинації COVID-19.

Враховуючи, що медичні фахівці стоять на передовій захисту громадського здоров'я, вони повинні дбати і про свій захист, тому за участі ДУ "КОЦКПХ МОЗ України" та особисто генерального директора Надії Оперчук, був виділений транспорт та матеріал для проведення вакцинації.

Понад 100 осіб отримали щеплення.

  • Більше інформації


04.09.2024 08:43

Поділяємо біль та горе рідних!

Колектив комунального некомерційного підприємства "Центральна міська лікарня Кропивницької міської ради" в глибокій жалобі з приводу передчасної смерті Яловіци Степана Олександровича, лікаря-гастроентеролога ендокринологічного відділення КНП "ЦМЛ КМР".

Несподівана смерть-на 55 році життя-втрата для рідних, близьких, колег і друзів.

Степан Олександрович працював у закладі з 2015 року. Нехай добрий, світлий спомин про Степана Олександровича назавжди залишиться у серцях рідних, колег, усіх, хто його знав, любив та шанував. Важко знайти слова втіхи, коли зупинилось серце людини, яка була важливою у житті, проте назавжди залишаться з нами світлі спогади про тих, хто залишив по собі добрі справи та чесно прожив своє життя. В нашій пам'яті Степан Олександрович назавжди залишиться добрим другом, доброзичливим колегою, надійним порадником, професіоналом своєї справи.

Глибоко сумуємо з приводу цієї непоправної втрати та висловлюємо щирі співчуття родині Степана Олександровича. Вічна світла пам'ять нашому колезі і другу.

Поділяємо біль та горе рідних!

  • Більше інформації


24.08.2024 09:43

З Днем Незалежності!

З Днем Незалежності!
Бажаємо нашій Україні процвітання, миру та злагоди. Нехай наша держава стає сильнішою з кожним роком, а кожен українець відчуває гордість за свою Батьківщину!

  • Більше інформації



17.08.2024 10:22

Куди можуть звернутися внутрішньо переміщені особи для отримання допомоги щодо психічного здоров’я?

Стреси, недосипання, негативні спогади, переїзди, втрата і розлука з близькими, кризові ситуації через війну впливають на психічне здоров’я. Все це часто супроводжує внутрішньо переміщених осіб. Зволікання із отримання кваліфікованої допомоги погіршує психічне самопочуття та впливає на здоров’я безпосередньо.

Внутрішньо переміщені особи можуть безоплатно отримати допомогу щодо психічного здоров’я. Вона покривається Програмою медичних гарантій.

До кого звернутися щодо психічного здоров’я?
З питаннями щодо психічного здоров’я можна звернутися у першу чергу до сімейного лікаря, терапевта або педіатра для дитини, з яким укладено декларацію. Нині майже 12 тисяч лікарів первинної медичної допомоги пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP і надають базову психічну допомогу. Ці лікарі працюють в закладах, які мають договір із Національною службою здоров’я України на пакет “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”.

  • Більше інформації

    То ж до лікаря слід звернутися, якщо є такі симптоми:
    • відчуття тривоги, нервування, напруженості;
    • перепади настрою: від апатії до збудженості;
    • проблеми з пам’яттю;
    • порушення сну і харчової поведінки;
    • постійні дратівливість, роздратованості і злість;
    • панічні атаки, нав’язливі думки;
    • гостра реакція на стрес;
    • нездатність концентрувати увагу;
    • слухові або зорові галюцинації;
    • та інші, які знижують якість життя.

    Опишіть лікарю, що свій стан. Лікар, за згоди пацієнта, проведе скринінг на наявність розладів психіки та поведінки та за потреби надасть допомогу при неускладнених симптомах. Або, у разі потреби, перенаправить до лікаря спеціалізованої медичної допомоги – психолога, психотерапевта або психіатра.

    Також пацієнти можуть звернутися до лікаря-психіатра без направлення.

    Яку допомогу може надати сімейний лікар?
    За результатами скринінгу сімейний лікар може призначити обстеження і лікування, яке включатиме:
    • направлення на лабораторні та інструментальні дослідження, щоб діагностувати або виключити психічні чи неврологічні розлади, пов’язані з фізичним здоров’ям;
    • направлення до психіатра для діагностики, встановлення діагнозу та для надання рекомендацій з лікування (за згодою пацієнта);
    • першу психологічну допомогу – не тільки пацієнтові, а й членам родини, які доглядають за ним;
    • застосування психосоціальних (психоосвіти, роботи з психосоціальними стресогенними чинниками, сприяння участі у повсякденній діяльності та інше), а також фармакологічних та поведінкових втручань.
    • складання плану ведення та лікування пацієнта/пацієнтки з виявленими та встановленими раніше розладами в межах компетенції сімейного лікаря;
    • моніторинг лікування та контроль за виконанням плану спостереження та лікування;
    • забезпечення супроводу пацієнтів із психічними чи неврологічними розладами;
    • за відсутності позитивної динаміки у стані пацієнта/пацієнтки – направлення до психіатра, психолога, психотерапевта, психофізіолога, нарколога, невролога (залежно від діагнозу та стану пацієнтів), взаємодія з цими лікарями тощо.

    Як знайти медичний заклад, де можна отримати допомогу щодо психічного здоров’я?
    1. зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оберіть з’єднання з оператором та запитайте, де є найближчі заклади з фахівцями, які надають допомогу щодо психічного здоров’я. Запишіть контакти і телефони, які продиктує оператор;
    2. або знайдіть самостійно заклади з договором із НСЗУ за допомогою онлайн-карти на дашборді “Надавачі медичної допомоги за напрямом “Психологічна та психіатрична допомога”, де зібрані всі надавачі за цим напрямом. Оберіть зліва у полі фільтрів область, населений пункт, рівень медичної допомоги (первинна, амбулаторна чи стаціонарна) та оберіть спеціалізацію лікаря. На карті залишаться медзаклади з телефонами і адресами, які відповідають введеним фільтрам.

    Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024».

13.08.2024 09:21

Як людині зі статусом внутрішньо переміщеної особи укласти декларацію з сімейним лікарем?

Ви вимушені були покинути своє постійне місце проживання і переїхати в інший регіон? Ваш сімейний лікар чи педіатр залишився за попереднім місцем проживання? На новому місці проживання у вас народилася дитина? Саме в таких ситуаціях опиняються люди зі статусом вимушено переміщеної особи. Незалежно від місця проживання або реєстрації, вони можуть в повному обсязі отримувати медичну допомогу. Оскільки медична допомога не прив’язана до місця реєстрації чи проживання, внутрішньо переміщена особа може вільно обирати сімейного лікаря, терапевта і педіатра для укладення декларації у будь-якому медичному закладі. Як це зробити, розповідаємо далі.
1. Визначитися з лікарем.
Спочатку потрібно обрати найближчий або найбільш зручно розташований заклад первинної медичної допомоги. Це може бути як комунальний заклад, так і приватний або лікар ФОП, з договором із НСЗУ. Знайти їх можна за допомогою аналітичної панелі (дашборду) Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги.

  • Більше інформації

    Використовуйте фільтри, щоб швидко отримати потрібну інформацію про заклад:• населений пункт;• форма власності (комунальна чи приватна, ФОП);• спеціалізація лікарів (сімейний лікар, терапевт, педіатр);• ПІБ лікаря, якщо знаєте конкретного лікаря і хочете перевірити, чи можна з ним укласти декларацію.
    Після вибору фільтрів, на дашборді з’явиться інформація про заклад:• адреса, графік роботи і контакти медичного закладу• дані про кожного лікаря первинної медичної допомоги: прізвище, ім’я по батькові та кількість декларацій, які лікар вже має. 
    Ліміт декларацій для сімейного лікаря – 1800, терапевта – 2000, педіатра – 900. Якщо лікар досяг ліміту, то він на свій розсуд приймає рішення щодо укладення декларації понад ліміт. Якщо лікар не досяг ліміту – він не може відмовити в укладенні декларації.
    Другий спосіб знайти лікаря первинної медичної допомоги – зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор в телефонному режимі допоможе знайти найближчий заклад первинної медичної допомоги та перелік лікарів, які укладають декларації. Оператор назве адресу, контакти закладу і його графік роботи. Зателефонуйте в заклад та запишіться до лікаря для укладення декларації.
    Укладення декларації як в комунальному закладі, так і в приватному, – безоплатні. Вимагання коштів за укладення декларації або оплати першого візиту – неправомірне. Так само, немає обмежень на кількість звернень до лікаря або отримання направлень немає.
    2. Що потрібно для укладення декларації.
    Для укладення декларації потрібно записатися на прийом до обраного лікаря. Зробити це можна через реєстратуру медзакладу.
    На прийом пацієнту потрібно взяти:• паспорт• ідентифікаційний код• свідоцтво про народження дитини – якщо декларація укладатиметься із педіатром або сімейний лікар обслуговуватиме дитину• телефон, на який приходитимуть смс з електронної системи охорони здоров’я. Зокрема, смс з кодом підтвердження про вибір лікаря.
    Для укладення декларації, працівник медзакладу введе ваші дані в електронну систему. На мобільний надійде СМС з кодом підтвердження.
    Після цього, лікар роздрукує декларацію з вашими даними. Уважно перевірте, чи всі дані правильні. Якщо потрібно — працівник внесе зміни в системі та роздрукує декларацію ще раз. Підпишіть два екземпляри роздрукованої декларації. Один ви забираєте з собою, інший залишається у закладі.
    Якщо ви вже маєте укладену декларацію з іншим лікарем – з нею нічого робити не треба. Укладання нової декларації автоматично фіксується в електронній системі охорони здоровʼя та водночас анулює попередню.
    3. Користуватися перевагами декларації з лікарем.
    Маючи декларацію з лікарем первинної медичної допомоги, пацієнт зі статусом внутрішньо переміщеної особи отримує безоплатні послуги з діагностики та профілактики найпоширеніших захворювань, консультації щодо здорового способу життя, е-направлення до лікарів-спеціалістів, е-рецепти на ліки, щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень, може оформлювати довідки, листки непрацездатності тощо.
    Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024».

08.08.2024 08:37

Допомога дітям з особливими потребами до Дня знань.

Первинна профспілкова організація КНП "Центральна міська лікарня" Кропивницької міської ради" відгукнулась на лист-прохання БФ "ЄДНАННЯ СПІЛЬНОТИ" про допомогу дітям з особливими потребами до Дня знань.
Під опікою Фонду на постійній основі знаходиться 4 тисячі важкохворих дітей з різною складністю захворювань, які постійно потребують допомоги та підтримки.
Значна кількість дітей-сироти чи напівсироти, переселенці з бабусями та дідусями із тимчасово окупованих територій країни, а також хворі діти з малозабезпечених та багатодітних сімей з усієї України.
Маємо надію, що надіслані подарунки принесуть "промінчик" радості діткам України.
Разом переможемо!

  • Більше інформації


07.08.2024 11:55

Що треба знати людині зі статусом ВПО для отримання безоплатної медичної допомоги?

Через повномасштабне вторгнення росії, понад 8 млн. українців вимушено стали внутрішньо переміщеними особами – залишили свої домівки та тимчасово переїхали жити у більш безпечні регіони країни. Незалежно від місця проживання і реєстрації, кожен може отримати медичну допомогу в однаково повному обсязі, незалежно від місця реєстрації чи місця проживання. Це право реалізується через Програму медичних гарантій, яка зокрема, покриває потреби внутрішньо переміщених осіб.

Програма медичних гарантій включає всі основні види медичної допомоги:
- екстреної медичної допомоги (незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем);
- первинної медичної допомоги;
- спеціалізованої медичної допомоги;
- паліативної медичної допомоги;
- реабілітації у сфері охорони здоров’я;
- медичної допомоги дітям до 16 років;
- медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами;
- безоплатні або з частковою доплатою ліки за програмою реімбурсації «Доступні ліки».

  • Більше інформації

    Вхідною точкою до безоплатного медичного обслуговування залишається лікар первинної медичної допомоги: сімейний лікар, терапевт або педіатр. Це може бути лікар комунального закладу, або приватного, чи працювати як ФОП за договором із НСЗУ. Пацієнтам, які тимчасово проживають в інших населених пунктах України і потребують медичної допомоги, необхідно звернутись до найближчого медичного закладу з договором з НСЗУ та укласти декларацію з сімейним лікарем.

    Скасовувати попередню декларацію не потрібно. При укладанні нової декларації з обраним лікарем зміни автоматично зафіксуються в електронній системі охорони здоровʼя і попередня декларація буде автоматично анульована.

    Маючи декларацію з лікарем, пацієнти отримують доступ до безоплатних послуг із діагностики та профілактики найпоширеніших захворювань, консультації щодо здорового способу життя, е-направлення до лікарів-спеціалістів, е-рецепти на ліки, можуть вакцинуватися відповідно до календаря профілактичних щеплень, оформлювати довідки, листки непрацездатності тощо.

    Зверніть увагу! Без направлення внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до: гінеколога, психіатра, нарколога, фтизіатра, педіатра, стоматолога.

    Як знайти медзаклад із договором із НСЗУ?

    Знайти найближчий медичний заклад або лікаря, який має договір із НСЗУ для надання окремих видів медичних послуг, можна:
    - на дашборді НСЗУ Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги
    - зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16–77.

    Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи.

    Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024».

01.08.2024 11:37

Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами.

Щорічно 28 липня світ відзначає Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. Цей день запроваджений для підвищення обізнаності про проблему вірусних гепатитів, способи профілактики та лікування, а також зниження рівня стигматизації людей, які живуть з вірусним гепатитом. Основний акцент - на вірусні гепатити В та С, оскільки найбільше смертей (понад 90%) пов'язані саме з ними.
В Україні, за оціночними даними зробленими до повномаштабного вторгнення, 5% населення інфіковано вірусним гепатитом С, з них – 3,6% мають хронічний гепатит С та приблизно 1,5% населення мають хронічний гепатити В. Більшість осіб, які мають захворювання, на жаль, не здогадуються хворобу. Відтак не проходять вчасно діагностику і не отримують лікування. Цьогорічна тема Дня боротьби із вірусними гепатитами: "Прийшов час діяти. Тестуватися. Лікуватися. Вакцинуватися".
КНП «Центральна міська лікарня» Кропивницької міської ради» долучилась до заходів з безоплатного тестування населення на вірусні гепатити В і С тест-системами для визначення поверхневого антигену гепатиту В (HBsAg), гепатиту С(HCV).

  • Більше інформації

    Для попередження інфікуванням гепатитами необхідно три складові: профілактика, вчасне виявлення та лікування.

    Час діяти вже зараз: протестуйтеся на вірусні гепатити, відвідайте лікаря й розпочніть лікування у разі позитивного результату тесту — вірусний гепатит виліковний!

31.07.2024 11:37

Вітаємо з відзнакою.

Адміністрація та трудовий колектив КНП "Центральна міська лікарня" Кропивницької міської ради" щиро вітає медичного директора закладу Кабанчук Оксану Олександрівну з отриманням Відзнаки "Орден Святого Пантелеймона" за професіоналізм та милосердя, духовно-моральні якості, за значні особисті результати у галузі охорони здоров'я, благодійній та громадській діяльності.
Дякуємо Вам за невтомну працю, безсонні ночі, жертовність і мужність, за те, що незважаючи на складнощі, Ви обрали цей шлях-берегти і рятувати життя й здоров'я людей!
Вітаємо з Медичним Оскаром!
Пишаємося Вами!

  • Більше інформації


26.07.2024 09:24

27 липня - День медичного працівника.

Шановні медичні працівники!
Сердечно вітаємо вас з професійним святом — Днем медичного працівника!
Ваша робота — це справжній подвиг, ви даруєте людям здоров'я і життя, не шкодуючи сил і часу. Кожен ваш робочий день наповнений важливими завданнями, і кожне ваше рішення має значення.
Дякуємо за вашу самовідданість, професіоналізм і співчуття до кожного пацієнта.
Бажаємо вам міцного здоров'я, невичерпної енергії, успіхів у всіх починаннях і нехай у ваших родинах завжди панують мир та злагода.

  • Більше інформації


19.07.2024 10:10

Важливі поради щодо поводження з водою у пляшках.

Важливі поради щодо поводження з водою у пляшках, яких потрібно дотримуватись завжди.

Не зберігайте воду на сонці: Сонячні промені можуть нагрівати пластикові/скляні пляшки, що сприяє виділенню шкідливих хімічних речовин у воду. Зберігайте воду в прохолодному, темному місці.

Перевіряйте термін придатності: Як і будь-який інший продукт, бутильована вода має свій термін придатності. Вживайте воду до вказаної дати, щоб уникнути потенційних проблем зі здоров'ям.

Зберігайте воду в закритих пляшках: Щоб запобігти потраплянню бактерій і забруднень, завжди закривайте пляшку після використання. Відкрита пляшка може стати місцем розмноження мікроорганізмів.

Використовуйте воду протягом декількох днів після відкриття: Відкрита пляшка води повинна бути використана протягом 3-5 днів. Після цього часу якість води може почати погіршуватися.

  • Більше інформації

    Зберігайте воду подалі від хімічних речовин: Не зберігайте бутильовану воду поруч з агресивними хімікатами, наприклад, миючими засобами, оскільки пластикові пляшки можуть вбирати запахи та речовини з навколишнього середовища.

    Не заморожуйте бутильовану воду: Пластик може тріскатися або деформуватися при заморожуванні, що може призвести до потрапляння хімічних речовин у воду.

    Використовуйте фільтри для багаторазових пляшок: Якщо ви використовуєте багаторазові пляшки, інвестуйте у фільтр для води. Це допоможе забезпечити додатковий рівень очищення та покращити смак води.

    Регулярно мийте багаторазові пляшки: Якщо ви користуєтесь багаторазовими пляшками, мийте їх щодня з мийним засобом і теплою водою, щоб запобігти розмноженню бактерій.

    Не використовуйте одноразові пляшки повторно.

18.07.2024 21:25

Як захиститися від сонця та спеки.

Дотримання цих простих правил допоможе вберегти своє здоров’я під час спеки:
- Захищайте голову та якнайбільшу площу шкірного покриву від прямого сонячного проміння. Найкращий варіант — крислатий капелюх, який затіняє вуха, потилицю та обличчя. Також обирайте легкий, вільний і світлий одяг, бажано з довгими рукавами. Носіть сонцезахисні окуляри — із захистом від UVA- і UVB-променів.
- Уникайте перебування на сонці з 11:00 до 16:00. У цей час ультрафіолетове випромінювання найагресивніше. По вулиці пересувайтесь у тіні, а також використовуйте парасольки.
- Слідкуйте за УФ-індексом на сайтах погоди чи у додатках — чим він вищий, тим більша небезпека для шкіри й очей. Індекс 6 і вище вважається небезпечним.

  • Більше інформації

    - Залишати дітей і тварин у автівці у спеку — смертельно небезпечно. Якщо на вулиці 30°C, то в салоні авто, припаркованого на сонці, температура сягає 40°C вже за 10 хвилин, а за годину — 53°C.
    - Пийте багато води, якщо до цього немає протипоказань. Підтримувати водний баланс - необхідність. Якщо не відчуваєте спраги, пийте невеликими порціями.
    - Уникайте солодких напоїв, кави та алкоголю — вони посилюють зневоднення.
    - Якщо у вас підвищений кров’яний тиск або інші хронічні захворювання — проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо кількості вживання рідин.
    - Використовуйте сонцезахисний крем, щоб уникнути сонячних опіків. Ефективними вважають креми широкого спектру з фактором захисту від сонця SPF 30 або вище - інформацію про SPF шукайте на упаковці.
    - Їжте «легкі» страви: овочеві супи й салати без м’яса, фрукти, йогурти, нежирне м’ясо.
    - Уникайте гострих спецій та жирних страв - вони здатні підвищувати температуру тіла.
    - Уникайте надмірних фізичних навантажень на свіжому повітрі опівдні. Якщо не хочеться відмовлятися від занять спортом, то в спеку варто починати виконання вправ поступово. Якщо відчуєте слабкість або запаморочення, зупиніться і перейдіть у тінь.
    Пам’ятайте, що небезпечно перебувати довгий час не лише під прямим сонячним промінням, а й у спекотних приміщеннях.
    Що робити, якщо людина зазнала сонячного або теплового удару:
    - перемістіть людину в тінь,- зніміть з неї верхній одяг і зволожте шкіру,- якщо людина може пити, дайте прохолодної води або інший напій без алкоголю чи кофеїну,- телефонуйте 103 або 112.

05.07.2024 15:47

До Всесвітнього дня боротьби з алергією.

За даними ВООЗ, алергія виходить у лідери за поширеністю. Щороку спостерігається стрімке зростання захворюваності на цю недугу. Якщо 20 років тому алергіком був кожний 10-й дорослий житель нашої планети і кожна 4-та дитина, то сьогодні від 20 до 40% людей страждають від цієї хвороби. Це означає, що приблизно кожний 3-й мешканець земної кулі – алергік, незалежно від віку та національності. Науковці вважають, що зростання алергічних патологій в усьому світі пов’язане з погіршенням екологічної ситуації, якості харчових продуктів, щоденним контактуванням з косметикою та засобами побутової хімії, а також із генетичними мутаціями.

Проблема алергії настільки актуальна, що 8 липня за рішенням Всесвітньої організації алергії (WAO) і Всесвітньої організації імунопатології (WIPO) в усьому світі, починаючи з 2005 року, відзначають «Всесвітній день боротьби з алергією». Проведення цього дня різноманітних заходів має на меті привернути увагу суспільства до проблеми алергічних захворювань, а також їх своєчасної профілактики.

  • Більше інформації

    1906 року австрійський лікар Пірке ввів поняття «алергія» для характеристики зміненої реактивності організму. Речовини, що викликають алергію, носять назву алергенів-антигенів. Алергією є гостра реактивність організму, що виявляється у неадекватній реакції на деякі речовини, не шкідливі для більшості людей. Такі речовини називаються алергенами, причому вони можуть бути як природного, так і хімічного походження. Алергени викликають різні реакції імунної системи, коли потрапляють до організму при диханні, травленні та безпосередньому контакті зі шкірою. Алергічні захворювання негативно впливають на якість життя пацієнтів і призводять до значних економічних збитків.

    Сьогодні виділяють наступні причини алергії, здатні викликати розвиток алергічного захворювання:

    • Надмірно стерильні побутові умови у повсякденному житті, можуть призвести до порушення імунної системи у бік алергічних проявів.
    • Спадковість. Доведено, що алергія здатна передаватися дітям від батьків, частіше по материнській лінії. Майже у 70% випадків захворюваності дітей на цю недугу мати страждає будь-якою формою алергії, близько 30% – якщо алергіком є батько і 80% – якщо алергія спостерігається у обох батьків.
    • Захворювання внутрішніх органів. Поштовхом до розвитку алергічної реакції є різні захворювання шлунково-кишкового тракту, нервової і ендокринної систем.
    • Екологічні фактори. Досягнення сучасної цивілізації часто є причиною виникнення алергічного захворювання. Це і численні різноманітні хімічні речовини, і агресивні аерозолі. Практично всі сучасні харчові продукти містять гормони, антибіотики, біологічно активні речовини тощо. Люди піддаються практично постійному впливу електромагнітного випромінювання. Усе це призводить до стрімкого зростання алергічної патології.
    • Часті інфекційні захворювання, якщо вони спостерігаються особливо в ранньому віці, створюють серйозні причини для майбутнього розвитку алергії.

    Найбільш поширеними алергенами є:


    • Пилок рослин – основна причина сезонних спалахів алергії.
    • Кліщі, які разом з пилом потрапляють в організм людини через дихальні шляхи.
    • Пліснява, спори якої легко переносяться з повітрям (їх важко знищити, оскільки вони легко проходять через фільтри та маски).
    • Тварини. Алергія на тварин може з’явитись після спілкування з собакою, кішкою, кроликом, хом’яком, конем, пташкою. Її викликає не шерсть, як вважає більшість, а речовини, що знаходяться у відмерлих лусочках шкіри, слині та сечі тварини.
    • Укуси комах, що викликають не лише біль, печію, набряки і почервоніння. Алергічна реакція на укус бджоли, мурахи чи оси може призвести до анафілактичного шоку, який загрожує життю людини.
    • Продукти харчування також можуть бути потенційним джерелом алергії.
    • Хімічні речовини – косметика, пральні порошки, розчинники тощо.
    • Медикаменти. Алергічну реакцію може викликати будь-який препарат.

    Розвиток алергії, залежно від взаємодії алергену та організму людини, має різноманітні патологічні прояви – поліноз, бронхіальна астма, кропив’янка, набряк Квінке і навіть анафілактичний шок.

    Найбільш дієвими засобами профілактики алергічних захворювань є: знищення бур’янових рослин; часте ретельне вологе прибирання приміщень з обов’язковим миттям всіх поверхонь, глибоким чищенням ковдр, килимів та м’яких меблів; використання гіпоалергенних косметичних засобів та побутової хімії; правильне раціональне харчування; фізична активність, тобто здоровий спосіб життя.

    Якщо ви страждаєте на алергію додержуйтеся таких правил: під час цвітіння рослин намагайтеся виїхати до іншої кліматичної зони, а якщо це не можливо, то намагайтеся рідше бувати на вулиці; відмовтеся від прогулянок на природі вранці та вдень, коли дерева і рослини виділяють найбільшу кількість пилку; не виходьте з будівель у спеку та вітряну погоду; здійснюйте прогулянки у похмурі та дощові дні; користуйтеся на вулиці сонцезахисними окулярами; після повернення додому прийміть душ, промийте ніс та очі;не займайтесь самолікуванням і у разі появи проявів алергії обов’язково звертайтесь до лікаря.

08.07.2024 13:20

Тепловий удар: як уникнути перегріву під час сильної спеки.

Синоптики зазначають, що цими днями Україна є найспекотнішою країною Європи. А тому зараз важливо особливо уважно ставитися до власного здоров’я, а також – до здоров’я найвразливіших близьких: дітей, підлітків, людей літнього віку. Вони найчастіше потерпають від екстремальної спеки.

Якщо людина довго перебуває під впливом прямих сонячних променів або у теплому приміщенні, у неї може розвинутися небезпечний стан – тепловий удар. Він виникає внаслідок перегрівання тіла та порушення теплового балансу. Цей стан вимагає невідкладної допомоги лікарів.

Коли варто запідозрити тепловий удар?
Якщо ви піддавалися впливу екстремальних температур, наприклад, займалися спортом чи працювали на вулиці у спеку, а тепер почуваєтеся зле, то такі симптоми можуть свідчити про те, що ви маєте тепловий удар:
• сплутаність свідомості, дезорієнтація,
• нудота і блювання,
• сильний головний біль,
• прискорене серцебиття,
• утруднене дихання,
• почервоніння шкіри, суха і гаряча на дотик шкіра,
• короткочасна втрата свідомості,
• підвищення температури тіла,
• втома.

  • Більше інформації

    Як уникнути теплового удару?1. Уникайте надмірної спеки. Найспекотніші години (з 10 до 16 години) проводьте у тіні або в приміщені, уникайте прямих сонячних променів.2. Охолоджуйте приміщення. Щоби зберегти електроенергію, не використовуйте кондиціонери. Відкривайте на ніч вікна, а вдень – навпаки закривайте. Можна повісити на вікна світловідбивну плівку.3. Охолоджуйте тіло. Якомога частіше приймайте прохолодний душ або обтирайтеся прохолодною водою4. Пийте багато рідини. Регулярно пийте воду або інші напої без цукру та кофеїну, навіть якщо не відчуваєте спраги.5. Носіть легкий одяг. Обирайте світлий, просторий одяг з натуральних тканин.6. Уникайте фізичних навантажень в спеку. Обмежте фізичну активність в найбільш спекотні години дня.7. Приділяйте увагу знакам теплового стресу. Слідкуйте за своїм самопочуттям та самопочуттям близьких. Якщо знаєте самотніх людей, не забудьте спитати про їхнє здоров’я.8. Не залишайте дітей і тварин у закритих автомобілях навіть з увімкненим кондиціонером! Це може бути небезпечним для їхнього життя!
    Що робити, якщо тепловий удар стався?Якщо ви підозрюєте тепловий удар у себе чи близьких, зателефонуйте за номером 103 – диспетчер допоможе вам сконтактувати з лікарем та за потреби надішле бригаду екстреної медичної допомоги. 1. Перейдіть або перенесіть постраждалого у затінене прохолодне місце.2. Охолоджуйте постраждалого. Використовуйте прохолодні вологі рушники, льодяні пакети (прикладати на шию, пахвові западини, пах), щоб знизити температуру тіла.3. Якщо постраждалий у свідомості, давайте йому пити воду, але невеликими порціями.4. У разі блювання, покладіть людину на бік.5. Стежте за станом постраждалого: диханням, пульсом і свідомістю до прибуття медичної допомоги.
    Тепловий удар є небезпечним станом, який може призвести до серйозних наслідків, тому важливо вміти розпізнавати його симптоми та знати, як надати першу допомогу.

05.07.2024 18:29

Щороку кращим медикам вручають громадську відзнаку «Орден Святого Пантелеймона».

05.07.2024 року в номінації «За самовіддане служіння українському народу, мужність і стійкість у боротьбі за здоров'я українців, за свободу та незалежність України у війні з російським агресором» дану відзнаку отримала медичний директор КНП "ЦМЛ КМР" Кабанчук Оксана Олександрівна.
Щиро вітаємо з отриманням «Ордену Святого Пантелеймона»! Ваша відданість справі, турбота про людей та добрі вчинки гідно оцінені. Нехай ця нагорода стане для Вас джерелом нових сил і натхнення для подальших звершень.
Орден Святого Пантелеймона — це почесна нагорода, яка вручається за особливі заслуги в галузі охорони здоров'я та медицини. Він був заснований в Україні і носить ім'я Святого Пантелеймона, який вважається покровителем лікарів та всіх, хто надає медичну допомогу. Орден має кілька категорій, у тому числі для лікарів, медсестер, волонтерів та організацій, які зробили значний внесок у розвиток медицини або надання медичної допомоги.

  • Більше інформації


13.05.2024 09:45

Перший етапу Тижня безпеки дорожнього руху.

В КНП "Центральна міська лікарня" Кропивницької міської ради" відбувся захід присвячений проведенню 1-го етапу Тижня безпеки дорожнього руху.
Представники Управління патрульної поліції в Кіровоградській області провели просвітницьку бесіду серед медичних, технічних працівників та водіїв санітарного автотранспорту щодо дотримання вимог Правил дорожнього руху.

  • Більше інформації


04.04.2024 09:48

Попередження та зменшення вживання тютюнових виробів.

Закон України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".

Стаття 13. Обмеження щодо реалізації (продажу), куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння

Реалізація (продаж) тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння особам, які не досягли 18 років, а також реалізація (продаж) тютюнових виробів в одиничних пачках, що містять менше 20 сигарет, сигарил або цигарок, чи поштучно (крім сигар) забороняються.

Забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів:

- у ліфтах і таксофонах;
- у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
- у приміщеннях та на території навчальних закладів;
- у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
- у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
- у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
- у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;
- у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
- у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

  • Більше інформації

    - у приміщеннях гуртожитків;
    - на дитячих майданчиках;
    - у місцях загального користування житлових будинків;
    - у підземних переходах;
    - у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі;
    - на вокзалах та станціях;
    - на зупинках громадського транспорту.

    Забороняється куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів в аеропортах, крім спеціально відведених для цього місць.

    У місцях та закладах, в яких куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено, розміщується наочна інформація, що складається з графічного знака про заборону куріння і тексту такого змісту: "Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!".

27.03.2024 09:21

Хочете, аби медичний сервіс в Україні був якіснішим і зручнішим?

Хочете, аби медичний сервіс в Україні був якіснішим і зручнішим? Розкажіть нам про свій досвід взаємодії з системою охорони здоров‘я.

Міністерство охорони здоров'я України спільно з Проектом USAID "Підтримка реформи охорони здоров'я" запускають всеукраїнське опитування "Голос пацієнтів", аби дізнатися, як ви сприймаєте і ставитесь до змін в українській медицині.

Будь ласка, приділіть їй декілька хвилин. Від ваших відповідей залежить те, якою буде система охорони здоровʼя України у майбутньому.

Дякуємо!

08.03.2024 08:03

Вітаємо з Міжнародним жіночим днем!

11.02.2024 17:45

Онкологія ЛОР-органів.

Онкологія ЛОР-органів включає в себе діагностику та лікування ракових захворювань, що можуть виникати в органах голови та шиї, з якими працює лікар отоларинголог. Це охоплює різні структури, такі як вуха, ніс, горло, головний мозок, глотка, язик, лімфатичні вузли та інші.
Симптоми раку ЛОР-органів можуть варіювати в залежності від конкретного типу та місця захворювання. Однак існують загальні ознаки, які можуть вказувати на можливість наявності раку в області голови та шиї. Важливо пам'ятати, що ці симптоми можуть бути зумовлені іншими захворюваннями, і тільки лікар може встановити діагноз. Ось деякі загальні симптоми раку ЛОР-органів:
- Зміни в голосі: Постійні зміни в голосі, такі як хрипота або зміна тону, можуть бути ознакою раку гортані чи голосових зв'язок.
- Біль у горлі або у вухах: Біль або дискомфорт у горлі або вухах може вказувати на наявність раку в цих областях.
- Виразки або язви: Постійні виразки або язви в ротовій порожнині, на язиці або в інших ЛОР-органах можуть бути ознакою раку.

  • Більше інформації

    - Постійний кашель або блювота крові: Це може вказувати на наявність раку легенів, гортані або інших близьких органів.

    - Спадання ваги без видимих причин: Рак може викликати втрату апетиту та неврівноваженість ваги.

    - Набряк або маса в шиї: Збільшення розміру лімфатичних вузлів в шиї може бути ознакою прогресуєючого раку.

    - Труднощі з диханням або глотанням: Рак в горлі чи в інших ЛОР-органах може викликати проблеми з диханням або глотанням.

    - Постійне заложення носа або кровотеча: Це може бути ознакою проблем в носових порожнинах або придаткових пазухах.

    Якщо у вас є будь-які з цих симптомів, важливо якнайшвидше звернутися до лікаря для детального обстеження та діагностики. Тільки професійний медичний огляд може визначити причину симптомів і встановити правильний діагноз.

    Чекаємо на вас в поліклініці КНП «ЦМЛ КМР»!

11.02.2024 10:54

Рання діагностика раку простати.

Рання діагностика раку простати важлива для успішного лікування цієї хвороби. Основні методи ранньої діагностики включають:
- PSA-тест: PSA (антиген специфічний для простати) - це білок, який виробляється простатою. Вимірювання рівня PSA в крові дозволяє виявити можливі аномалії, такі як ріст простати або наявність ракових клітин. Важливо враховувати, що підвищений рівень PSA не завжди означає наявність раку, і може бути зумовлений іншими причинами.
- Дослідження прямої кишки (ДПК): Це фізичне обстеження лікарем, під час якого він проводить дослідження простати через пряму кишку, щоб виявити будь-які аномалії, такі як ущільнення чи величина простати.
- Біопсія простати: Якщо результати PSA-тесту або ДПК вказують на можливість раку, лікар може рекомендувати біопсію простати. Під час цієї процедури забирають невеликі зразки тканини з простати для подальшого вивчення під мікроскопом і визначення наявності ракових клітин.
- Комп'ютерна томографія (КТ): КТ-сканування може допомогти визначити розмір та поширення ракових клітин за межі простати.

  • Більше інформації

    Регулярні медичні обстеження та консультації з лікарем є ключем до ранньої діагностики раку простати. Якщо у вас є фактори ризику або симптоми, обговоріть це з лікарем, щоб визначити найкращий план обстеження та виявлення можливих проблем.

    Чекаємо на вас в поліклініці КНП «ЦМЛ КМР»!

10.02.2024 11:07

Безбар’єрність та доступність!